19 marca 2016 roku na gali UWC „Contender” w Talk Night Club w Southend on Sea, Kamil Bazelak zmierzy się z jednym z czołowych angielskich fighterów Paulem Taylorem legitymującym się rekordem 9-5 MMA.

Kamil po tym jak odnotował drugie zwycięstwo w karierze, niespodziewanie pokonując przed czasem Karla Etheringtona na BAMMA 19, zaliczył kolejne trzy porażki. Bazelak po uderzeniach przegrywał z Oli Thompsonem oraz kontrowersyjnie z Lloydem Bakerem. W ostatniej walce nasz reprezentant wystąpił na Litwie, przegrywając przez poddanie po 53 skundach z Tomasem Pakutinskasem, który wyrównanł swój rekord.

'The Titan’ w swoim dorobku ma dwa pojedynki z Polakami, w których w pierwszej rundzie uderzeniami kończył Marcina Bociana i Tomasza Czerwińskiego. Zawodnik z Wielkiej Brytanii po czterech zwycięstwach z rzędu miał szansę wywalczyć pas BAMMA, jednak na 21 edycji pod koniec drugiej rundy uderzeniami zastopował go Mark Godbeer. Ostatnie dwie walki Taylora to wspomniane zwycięstwo z Bocianem i porażka w pierwszej rundzie przez TKO, z niepokonanym Tony Mustardem.

Paul Taylor napisał na portalu społecznościowym przed walką:
Not many tickets left now, Inbox me if interested, The guy I’m fighting is fairly local and is taking a lot of support so I Could really do with the support, This is a big fight for me as its my fight back and I have to win!! Saturday 19th March Southend on sea..I will put a coach on if there is enough of us going it Will be a great night..Thank you

źródło:sporty-walki.org/facebook

« »