Kamil Bazelak był redaktorem naczelnym magazynu Body Style, publicystą, prowadził swojego vloga chrześcijańskiego. Miał w swoim pisarskim dorobku książkę ” Jezus Chrystus Galilejczyk – Prawda, której nie znacie”, a także setki artykułów na portalach sportowych.

Pracował jako nauczyciel karate. Był wicemistrzem Europy Pro Karate (zawodowego karate), wicemistrzem Polski Pro Karate i posiada mistrzowski czarny pas w Kyokushin Karate (4 Dan) i Ju-jitsu (3 Dan). Dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy Kyokushin w Holandii. Jako zawodowiec walczył w formule MMA, w której stoczył 25 walk (13-12). Stoczył również trzy walki w formule K-1 (kickboxing) wszystkie wygrywając wszystkie przez K.O. Walczył również w Pro-Wrestlingu wygrywając wszystkie walki (4-0). Reprezentował największe federacje w Europie, takie jak: BAMMA, KSW, KOK. Według rankingu światowego Tapology został sklasyfikowany, jako dziesiąty zawodnik w Polsce w wadze ciężkiej i osiemnasty zawodnik we Wschodniej Europie.
Kamil Bazelak trenował MMA i BJJ pod okiem Mirosława Oknińskiego w Warszawie na AWF-ie i w Starowej Górze, a kickboxing na sesjach wyjazdowych u mistrza świata w K-1 Łukasza Jarosza. Miał okazję ćwiczyć i sparować z Krzysztofem Jotko, Marcinem Naruszczką, Wojciechem Bulińskim, a także z pięściarzami Marcinem Siwym, Adamem Balskim, Norbertem Dąbrowskim, Maciejem Sulęckim. Lekcje boksu profesjonalnego pobierał u Andrzeja Gmitruka w Warszawie.
Trenował również z Mamedem Khalidovem i z Alistairem Overeemem, podczas pobytu w Polsce tego mistrza świata K-1 i byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego UFC. Towarzyszył również w treningach legendzie kulturystyki Ronniemu Colemanowi (8-krotny Mr.Olympia).
Karate ćwiczył pod okiem Sensei Marka Jabłońskiego, Senpai Marka Bończaka, Sensei Maciej Sokołowskiego, Sensei Jerzego Borettiego, a Ju-Jitsu pod pieczą Sensei Jana Rogalskiego. Egzaminy na pasy zdawał między innymi przed Shihan Andrzejem Drewniakiem, Hanshi Leonardo Voinescu, Shihan Arturem Więzowskim, Soke Bogdanem Puczyńskim, Kancho Maciejem Misiakiem.

Kamil Bazelak w przeszłości działał w stowarzyszeniu Solidarni 2010. Był także Ambasadorem dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów i Fundacji ”Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa”! Jest również patronem honorowym Grupy Zalewski Patrol, która pomaga osobom bezdomnym i uzależnionym. Kamil Bazelak utworzył w powiecie łódzkim-wschodnim filię Grupy Zalewski Patrol i wraz z woluntariuszami pomaga osobom bezdomnym i uzależnionym od alkoholu.
Spełniał się też jako nauczyciel sztuk walki. Prowadził zajęcia dla klas mundurowych w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze.
Kamil Bazelak był również członkiem FIS, czyli Federacji Inicjatyw Społecznych, gdzie pełnił funkcję jurora w konkursach muzycznych dla dzieci.
Brał często udział w meczach charytatywnych, pokazach i wykładach dla młodzieży, wspomaga rozmaite akcje charytatywne. 

Kamil Bazelak uważał, że to nie pieniądze są najważniejsze w życiu, lecz altruizm. Twierdzi, że dobra materialne nie mogą być celem nadrzędnym w życiu jednostki, lecz wiara w Boga, miłość, szacunek, lojalność i empatia.

Kamil Bazelak

Kamil Bazelak do 1985 roku mieszkał w niewielkiej miejscowości. W 1985 roku przeprowadził się na stałe do Łodzi. Naukę kontynuował w Szkole Podstawowej nr.109 przy ul.Pryncypalnej. Tam zwrócił na niego uwagę Piotr Kasprzak, trener piłki ręcznej, który widział w nim potencjał na dobrego zawodnika. W 1986 roku Kamil Bazelak znalazł w klasie o profilu sportowym. Na co dzień,  piłkę ręczną trenował w Chojeńskim Klubie Sportowym. Wraz z innymi zawodnikami Piotra Kasprzaka jeździł na zgrupowania piłkarzy ręcznych do Łomży, Zakopanego i Sulejowa. Podczas jednego z obozów doznał groźnego wypadku  i w stanie ciężkim został hospitalizowany. Leżał w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Diagnoza: pęknięcie podstawy czaszki i wstrząśnienie mózgu. Gdy na OIOM w Piotrkowie przyjechali rodzice Kamila, zobaczyli swojego syna w ciężkim stanie leżącego na korytarzu. Z tego powodu doszło do scysji z ordynatorem tego oddziału, który przeniósł Kamila na normalną salę. Po trzech dniach, gdy Kamil odzyskał przytomność, po interwencji ordynatora neurochirurgii z Łodzi przetransportowano go do szpitala im.Barlickiego w Łodzi na oddział neurochirurgii. Znamienne jest, że szpital w Piotrkowie Trybunalskim nie chciał udostępnić karteki do transportu i po Kamila przyjechała karetka wraz z całym zespołem. W Łodzi zajął się Kamilem wybitny specjalista neurochirurg prof. dr hab. n. med. Lech Polis. Kolejne orzeczenie lekarskie to encefalopatia pourazowa, czyli organiczne uszkodzenie mózgu i całkowita głuchota lewego ucha. Nie rokowało to dobrze.

W następstwie wypadku Kamil Bazelak nie chodził, miał problemy z mową. W szpitalu spędził łącznie dwa miesiące. Po opuszczeniu szpitala cały czas miał problemy z chodzeniem, utrzymywaniem równowagi. Większość czasu spędzał na krześle lub w łożku. Wtedy jednak zrodziła się w nim wielka wola walki, chęć pokonania własnych ograniczeń. W tajemnicy przed rodzicami, wbrew zaleceniom lekarskim potajemnie ćwiczył uginając ręce z lekkimi hantlami. Wszystkie ćwiczenia robił na siedząco, gdyż miał ogromne problemy z koordynacją, bezustanne zawroty głowy i zachwiania równowagi. Kamil nie był w stanie przejść kilku metrów w linii prostej.
Zgodnie ze zaleceniami lekarskimi rozpoczął rehabilitację. Był pod stałym nadzorem neurologa dr. Lecha Polisa i psychiatry Zbigniewa Łuckiego.
Problemy zdrowotne  uniemożliwiały mu kontynuowanie treningów piłki ręcznej. Do szkoły powrócił niemal w końcówce pierwszego semestru siódmej klasy. W szkole z uwagi na organiczne uszkodzenie mózgu był objęty specjalną opieką pedagogiczną. Nauczyciele po wypadku przez kilka miesięcy nie forsowali go z nauką, która po urazie głowy przychodziła mu z trudem. Był cały czas pod nadzorem neurologicznym. Powrót do zdrowia zawdzięczał między innymi wybitnemu piłkarzowi Włodzimierzowi Smolarkowi, który bezinteresownie załatwiał dla Kamila bardzo drogie leki min. Cerebrolizynę, niedostępną wówczas w Polsce. Terapia trwała kilka miesięcy, spowodowała ona jednak diametralną poprawę jego stanu zdrowia. Z uwagi na poważny wypadek, jaki przeżył i jego reperkusje Kamil Bazelak zgodnie z opinią psychologiczną i psychiatryczną został zwolniony z egzaminów do szkoły średniej.

Swoją przygodę ze sportami walki Kamil Bazelak rozpoczął w 1987 roku od treningów karate Kyokushin, na które zapisał go ojciec, aby poprawić jego koordynację psychoruchową. Zalecił to jeden z lekarzy neurologów, który zajmował się nim. Kamil miał zaburzenia równowagi związane z uszkodzeniem części nerwu VIII przedsionkowo-ślimakowego i organicznym uszkodzeniem mózgu.
Kiedy trafił na zajęcia karate, każdy trening dla niego był wielkim wyzwaniem, krokiem naprzód w kierunku normalności. Przez pierwsze pół roku Kamil miał trudności z nadążaniem za rówieśnikami, którzy rozpoczęli treningi w tym samym czasie. Podczas treningów wyraźnie odstawał, był najgorszy w grupie ćwiczących. Miał problemy z nauczeniem się nawet najprostszych technik. Po pewnym czasie jednak ciężka praca nad samym sobą i codzienne hartowanie swojego ciała zaczęły przynosić wymierny efekt. Na zajęcia jeździł trzy razy w tygodniu i pod okiem Sensei Marka Jabłońskiego poznawał tajniki karate. Treningi odbywały się w XXV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Podhalańskiej 2 w Łodzi. Oprócz zajęć w klubie Kamil trenował w lesie u księży Bonifratrów. Tam nauczył się dyscypliny i zaangażowania pokonując, co trening swoje słabości i ograniczenia. Pora roku nie miała dla niego żadnego znaczenia. Zimą ćwiczył na boso, brodząc po kostki w śniegu i wykonując niezliczone ilości kata. Podczas ostrej ulewy trenował w błocie. Ten las stał się dla niego symbolem walki z samym sobą. Tam ukształtował swój charakter, stając się innym człowiekiem. Po dwóch latach systematycznych treningów, Kamil zostawił daleko w tyle swoich kolegów i rówieśników, którzy razem z nim zaczynali przygodę z karate.

Kamil Bazelak w swojej drodze karate trenował również u Senseia Macieja Sokołowskiego, Senseia Jerzego Borettiego, Senpaia Jacka Bończaka, a także Ju-Jitsu u Sensei Jana Rogalskiego.

kamil-bazelak-trening-karate-u-ojcow-bonifratowkamil-bazelak-trening-karate-u-ojcow-bonifratow-3kamil-bazelak-trening-karate-u-ojcow-bonifratow-2

Kamil Bazelak (16 lat) na treningu karate w lesie

Kamil Bazelak (16 lat) na treningu karate w lesie

W wieku 19 lat Kamil Bazelak rozpoczął swoją pierwszą działalność gospodarczą w ramach, której otworzył klub karate. Na treningi sztuki walki prowadzone przez niego, uczęszczało około pięćdziesięciu osób. Zajęcia te były niezwykle popularne w całej okolicy. Treningi odbywały się  w Szkole Podstawowej nr.109, gdzie uczył się przed laty Kamil.
Sekcja funkcjonowała 1,5 roku, a młodzi zawodnicy pod okiem Kamila odnosili sukcesy w turniejach na terenie całej Łodzi min. pokonując w turnieju międzyklubowym sekcję kickboxingu Krzysztofa Skiby. Był to okres niezwykłej popularności karate Kyokushin.

Od 1992 roku Kamil Bazelak trenował też boks w Gwardii Łódź (ŁPKS Łódź) u Stanisława Pisarka i wicemistrza świata juniorów w boksie, w kategorii półśredniej Jerzego Kaczmarka.

W 1993 roku w grudniu zmarł tragicznie przyjaciel Kamila Bazelaka, Tomasz Bladziński.
„Blady” trenował karate i kickboxing razem z Kamilem. Chodzili razem do tej samej szkoły (VI Liceum Ogólnokształcące), wspólnie wyjeżdżali na wakacje nad morze i Mazury, razem ćwiczyli Karate. Tomasz Bladziński miał wypadek samochodowy w Zofiówce koło Tuszyna, którego następstwem było przerwanie rdzenia kręgowego i odma płuc. Zmarł po trzech tygodniach od momentu hospitalizacji w szpitalu im. Kopernika w Łodzi.

W 1993 roku Kamil Bazelak walczył na Litwie w Lithuania Open, gdzie odnotował jedno cenne zwycięstwo nad zdobywcą Pucharu Świata w Karate Edvinasem Romualdasem. W latach 1994 -1997 startował z sukcesami w turniejach Kyokushin, amatorskich turniejach bokserskich i kickboxerskich w Łodzi, Włocławku i Kielcach.

kamil-bazelak-trening-karate-yoko-tobi-geri

Jedną z takich najbardziej znaczących walk, które zapamiętał był pojedynek w 1996 roku z Piotrem Ścieszko mistrzem Polski wagi półciężkiej i późniejszym zawodowcem w wadze ciężkiej. Ścieszko zdobył sławę i uznanie dzięki amatorskiej walce z olimpijczykiem Wojciechem Bartnikiem, podczas której miał Bartnika na dechach. Później, jako zawodowiec wygrał z Istvanem Kecskesem przez TKO i przegrał ze Ś.P Dawidem ”Cyganem” Kosteckim i Łukaszem Rusiewiczem. Piotr Ścieszko był zdecydowanym faworytem walki z Kamilem Bazelakiem, stąd też przebieg tego pojedynku był dla wszystkich kompletnym zaskoczeniem. Kamil Bazelak zdominował całą walkę i od pierwszej rundy punktował swojego rywala. Na jedno uderzenie Ścieszki odpowiadał dwoma ciosami. Był trudny do trafienia i bardzo szybki. Po pierwszej rundzie Piotr Ścieszko był tak porozbijany i zakrwawiony, że ledwo wstał z narożnika do kolejnej rundy. Drugie starcie przebiegało w ten sam sposób i było ewidentnie widać, że Mistrz Polski nie radzi sobie z mało doświadczonym rywalem. Szanse, aby Ścieszko dotrwał do końca tej rundy były nikłe, gdyż słaniał się na nogach po ciosach swojego przeciwnika. Wtedy jednak Bazelak popełnił błąd, gdyż przy jednym z uników rotacyjnych zszedł za nisko na nogach i uderzył swojego rywala głową w brzuch. Ku zdziwieniu wszystkich sędzia ringowy z Łęczycy zamiast dać bokserowi upomnienie od razu go zdyskwalifikował. W ten oto sposób Bazelak przegrał wygraną walkę. Widownia przyjęła taki werdykt głośnymi gwizdami, słusznie okazując swoją dezaprobatę dla decyzji sędziego ringowego.

W między czasie Kamil Bazelak rywalizował w turniejach karate Kyokushin w formule Kumite i w turniejach amatorskich w kickboxingu, reprezentując ŁPKS Łódź. Miał też na swoim koncie walki amatorskie w boksie.Kamil Bazelak swój ostatni amatorski pojedynek w boksie stoczył w 1997 roku w Kielcach w Pucharze Zygmunta Sikory w kategorii ciężkiej, gdzie uplasował się na drugim miejscu, przegrywając w finale z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Piotrem Gwoździem z KSZO Ostrowiec.
Po tej walce Kamil Bazelak rzucił boks i wrócił do karate. Powodem rezygnacji był brak perspektyw finansowych.

Kamil Bazelak trening yoko-tobi-geri

W 2002 roku  Kamil Bazelak postanowił spróbować swoich sił w kulturystyce i trenując pod okiem Michała Kopcika wystartował na Debiutach Kulturystycznych w Bydgoszczy, gdzie zajął IV miejsce w kategorii do 90kg. Przygotowując się do tych zawodów dzięki rygorystycznej diecie i ekstremalnym treningom stracił 36kg w dwa miesiące. Ogrom wyrzeczeń, ciągła głodówka, labilność emocjonalna spowodowana długotrwałym odstawieniem węglowodanów, a także duże nakłady finansowe na przygotowanie się do zawodów spowodowały, że Kamil Bazelak wybił sobie kulturystykę skutecznie z głowy.

Kamil Bazelak IV miejsce na Debiutach Kulturystycznych w Bydgoszczy

Kamil Bazelak IV miejsce na Debiutach Kulturystycznych w Bydgoszczy

Kamil po debiucie kulturystycznym powrócił na siłownię Trenował sam dla siebie bez wyraźnego celu.  W 2004 roku za namową kolegi Artura Kwiatkowskiego postawił wziąć udział w eliminacjach do Pucharu Polski Strong Man w Gnieźnie. Tam zebrał pierwsze strongmańskie szlify i w rezultacie w marcu 2004 roku wziął udział w swoich pierwszych zawodach Strong Man w Łodzi. W tym samym roku startował łącznie osiem razy i w rezultacie w klasyfikacji generalnej uplasował się na siódmym miejscu w finale Mistrzostw Polski Strong Man w Bełchatowie.

W 2005 roku Kamil Bazelak wziął udział w dwóch prestiżowych imprezach z cyklu Mistrzostw Europy pod nazwą European Strongest Man Championship.  Zawody te były transmitowane na żywo w telewizji Polsat Sport i retransmitowane w otwartym Polsacie. W Ślesinie podczas Mistrzostw Europy Bazelak zajął dobre siódme miejsce. W zawodach ESMC rywalizował z sukcesami, z tymi samymi zawodnikami, którzy mierzyli się, w zawodach z cyklu Strongest Man Championship.

W 2005 roku Kamil Bazelak stał się bohaterem komiksu znanej rysowniczki Anny Czarlewskiej „Lady Marion„, która jako pierwsza w Polsce stworzyła historię ilustrowaną o strongmanach. Komiks został wydany w USA.

W styczniu 2005 roku Kamil Bazelak otrzymał zaproszenie do występu w Talk Show w TVP 1 w programie „Między nami”. W programie gościli również Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Olek Klepacz i Norbi.

W między czasie Vanderlei otworzył swój pierwszy sklep z odżywkami i suplementami diety, który mieścił się przy ul.Rzgowskiej 165. Oprócz sprzedaży specjalistycznych preparatów dla sportowców Kamil zajmował się również profesjonalnym układaniem diet i programów treningowych dla klientów swojego sklepu. Z jego rad korzystali zarówno kulturyści jak i osoby trenujące sporty walki.

Pomimo tego, iż Bazelak zajął się biznesem nie zaniedbał nigdy treningów siłowych.

Podczas Grand Prix Polski Strong Man w Kętrzynie w 2006 roku zajął szóste miejsce wyprzedzając między innymi Grzegorza Peksę, Jarosława Korzeniowskiego, Waldemara Rafińskiego, Tomasz Ellmana. Zawodnicy podczas tej imprezy zmagali się nie tylko z ogromnymi ciężarami, ale i z kapryśną pogodą. Niemal przez cały czas padał deszcz, co utrudniło między innymi wykonywania takich konkurencji jak przeciąganie tira, gdyż nawierzchnią przy tej konkurencji była bieżnia stadionu.

Rok 2006 okazał się przełomowy w życiu Kamila, który postanowił diametralnie zmienić swoje życie duchowe. Po długich rozmowach z księdzem  odnalazł sens w swoim życiu,odnalazł drogę do Boga, odnalazł Jezusa. Czytając i analizując Pismo Święte zaczął pisać książkę, „Jezus Chrystus Galilejczyk„, którą oparł na czterech Ewangeliach i przekazach historycznych. Metamorfoza jaką przeszedł spowodowała, że mocno zaangażował się również w działalność charytatywną. Zaczął jeździć na pokazy, prelekcje i wykłady dla młodzieży podczas, których opowiadał o swoim życiu, przestrzegał przed destruktywnym wpływem narkotyków i negatywnym wpływem życia na tzw.”ulicy„.

Kamil Bazelak zgodnie z wartościami. jakie głosił bezinteresownie brał udział w rozmaitych akcjach charytatywnych w meczach piłkarskich, pokazach strongman, seminariach i innych akcjach mających na celu pomoc innym( min. przekazywanie odzieży Zakonowi Bonifratów, Stowarzyszeniu Hospicjum i Caritasowi).

W sierpniu 2007 roku Kamil Bazelak zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Strongman w Janowie Lubelskim pokonując znanych z rywalizacji w Pucharze Warki w TVN zawodników Piotra Dybusa i Tomasza Lecha „Papaja”.

W roku 2007 roku Kamil Bazelak wystąpił  dwukrotnie, jako Gladiator w widowisku rozrywkowym emitowanym przez telewizję TVP 2 „Gwiazdy tańczą na lodzie” wożąc na saniach jurorów Dodę i Włodzimierza Szaranowicza. Aby nauczyć się dobrze jeździć na łyżwach specjalnie kupił sobie rolki, na których ćwiczył jazdę.

W 2008 roku podczas imprezy „Night of Champions” Kamil Bazelak zaliczył jeden ze swoich najlepszych startów w zmaganiach siłaczy, zajmując drugie miejsce w Extreme Strongman BSN. Zaliczył wtedy w martwym ciągu, ciężar na sztandze z kołami ciężarowymi o wadze 430kg. Tymi zawodami zakończył oficjalnie swoją rywalizację w sportach siłowych.

Kamil Bazelak podnosi 430kg w martwym ciagu na Extreme Strongman

Kamil Bazelak podnosi 430kg w martwym ciagu na Extreme Strongman

Kamil Bazelak występując w zawodach strongman próbował swoich sił z najsilniejszymi ludźmi w kraju. W zawodach krajowych i rangi europejskiej rywalizował między innymi z takimi  zawodnikami jak : Robert „Maximus Szczepański, Sławomir „Max” Orzeł, Robert „Kali” Kalinowski, Paweł ”Ivan” Pachnik, Tomasz Lech „Papaj”, Adam „Adams” Małż.

W 2010 roku Kamil Bazelak zainteresował się profesjonalną odmianą zapasów. Wkrótce też zadebiutował w zawodowym wrestlingu na galach Total Blast Wrestling organizowanych przez profesora zapasów Andrzeja Suprona i Pawła Borkowskiego. W krótkich pojedynkach pokonał Augusta, Michaela Kovaca i w Triple Match –Darksoula i Karstena Becka.

W drugiej połowie 2010 roku Kamil Bazelak podpisał kontrakt zawodowy na walki MMA w federacją  KSW. Jego pierwsza walka w tej formule Marcinem Bartkiewiczem nie doszła jednak do skutku z uwagi na kontuzję Kamila, której doznał podczas walki we wrestlingu we Władysławowie. Zerwanie mięśnia brzuchatego łydki wyeliminowało Kamila Bazelaka na kilka miesięcy z treningów i rywalizacji sportowej. Po zakończonej rehabilitacji zawodnik w styczniu 2011 roku powrócił do uprawiania sportu.

W październiku 2010 roku odbyła się premiera internetowa teledysku grupy Ługo/Redzi„Furia„, którego bohaterem był Kamil Bazelak. Od tej pory do każdej walki Kamil wychodził przy rytmach tego utworu.

Kamil Bazelak w teledysku "Furia " grupy Ługo/Redzi

Kamil Bazelak w teledysku „Furia ” grupy Ługo/Redzi

W lutym 2011 roku Kamil Bazelak wziął udział w walce boksu zawodowego z Mistrzem Polski wagi superciężkiej i brązowym medalistą Mistrzostw Świata w boksie Marcinem Siwym. Walkę komentował na żywo legendarny polski bokser i olimpijczyk Jerzy Kulej.

Marcin Siwy vs. Kamil Bazelak

Marcin Siwy vs. Kamil Bazelak

20 marca 2011 roku Kamil Bazelak wystartował w Mistrzostwach Europy w karate Kyokushinkai w Hadze, gdzie zajął czwarte miejsce.

30 marca 2011 roku w  Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale koło Łodzi Kamil Bazelak stoczył walkę podczas gali Wrestling Fighters Show, w której pokonał libańskiego zapaśnika Crazy Sexy Mike’a.

W sierpniu 2011 roku Kamil Bazelak wraz z innymi zawodnikami wystąpił w teledysku grupy Ługo/Redzi: „Współcześni gladiatorzy”. Był to jeden z pierwszych wideoclipów w Polsce dotyczących mieszanych sztuk walki. Wraz z Kamilem Bazelakiem udział w teledysku wziął gwiazdor federacji KSW Mamed Chalidow.

W dniach 15-16 październik 2011 roku, po 24 latach treningów, Kamil Bazelak mający 1 Kyu w Karate Kyokushin, zdał w końcu na czarny pas 1 Dan Sei Budokai na egzaminie u Leonardo Voinescu (8 Dan Sei Budokai i 4 Dan Judo).

20 października 2011 roku Kamil Bazelak wziął udział w VII Kampanii Białych Serc zorganizowanej przez Mariusza Zalewskiego i Anielę Adamską-Zalewską. W ramach tej akcji uczestniczył w pokazie karate i wygłosił wykłady dla młodzieży na temat narkotyków i przemocy w Gimnazjum nr.2 im.Kardynała Wyszyńskiego w Niedzborzu.

W listopadzie 2011 Kamil Bazelak stał się oficjalnie patronem honorowym grupy Zalewski Patrol. W tym samym miesiącu objął również funkcję honorowego członka Fundacji Inicjatyw Społecznych.

W grudniu 2011 Kamil Bazelak otrzymał rolę w serialu kryminalnym„Malanowski i partnerzy”. W sumie wystąpił w jednym odcinku serialu grając rolę charakterystyczną tzw. czarny charakter – restauratora Mikołaja Arabskiego.

W styczniu 2012 roku Kamil Bazelak podpisał nowy kontrakt z federacją KSW na sześć pojedynków w formule MMA. Pierwszym przeciwnikiem strongmana został Kamil Waluś podopieczny znanego zawodnika i komentatora sportowego Łukasza Jurkowskiego.
Zawodnicy zmierzyli się ze sobą  25 lutego 2012 na gali KSW18 w Płocku. Startowali w kategorii do 120kg. Walka była wyrównana do momentu, w którym Kamil Bazelak przewrócił się na ringu doznając skręcenia kolana i zerwania torebki stawowej. Kamil Waluś wykorzystując moment niespodziewanego upadku swojego przeciwnika dobił go serią uderzeń w parterze. Walka została przerwana przez TKO.
Kontuzja, jakiej doznał Kamil Bazelak była na tyle poważna, że na pogotowiu ratunkowym ortopeda chciał unieruchomić mu nogę w gipsie. Strongman nie wyraził jednak na to zgody i przez kilka tygodni nosił opaskę stabilizującą staw kolanowy.

17 marca 2012 roku Vanderlei odwiedził 22-letniego Rafała Stasiaka, który w wyniku wypadku komunikacyjnego został sparaliżowany. Kamil Bazelak przywiózł chłopcu kilka prezentów, zadeklarował mu również swoją bezinteresowną przyjaźń i pomoc.

Kamil Bazelak i Rafał Stasiak

Kamil Bazelak i Rafał Stasiak

19 marca 2012 roku Kamil Bazelak został oficjalnie mianowany i zaprzysiężony  przez założycielkę stowarzyszenia Anielę Adamską- Zalewską na Ambasadora Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Według postanowień zawartych w Karcie Ambasadora Kamil Bazelak, jako Ambasador musi godnie reprezentować  Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, działać na rzecz promocji Stowarzyszenia i głosić ideę hospicyjną.
Oprócz tego szczególnego wyróżnienia i uhonorowania Kamil Bazelak otrzymał również pamiątkową tablicę z podziękowaniem za wsparcie idei VII Kampanii Białych Serc i solidarny udział w proteście przeciwko narkotykom. Oprócz tych niezwykłych nobilitacji, dodatkowo Mariusz Zalewski wręczył mu również pamiątkową statuetkę Świętego Józefa za wsparcie działalności Grupy Zalewski Patrol. Przy tej okazji Kamil Bazelak złożył również wraz z nowo przyjętymi woluntariuszkami uroczystą przysięgę woluntariusza Grupy Zalewski Patrol.

18 kwietnia 2012 w telewizji Polsat został emitowany 411 odcinek serialu „Malanowski i Partnerzy”, w którym zagrał Kamil Bazelak wcielając się w rolę restauratora Mikołaja Arabskiego.

26 maja 2012 Kamil Bazelak pojechał, jako trener na Puchar Polski IBK Budokai w Zambrowie. Gośćmi honorowymi zaproszonymi na Puchar byli: Soke Bogdan Puczyński 10 dan Ju Jitsu, Hanshi Paweł Nerć 9 dan Jiu Jitsu.
Kamil Bazelak na konfrontację pucharową przywiózł z łódzkiego klubu KSW Triumfator zawodnika (juniora), który zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej w systemie knockdown i zawodniczkę, która uplasowała się na II miejscu. To nie były pierwsze sukcesy trenerskie Bazelaka. Na Mistrzostwach Polski w seniorach +80kg zawodnik zajął III miejsce. zawodniczka II miejsce. Na Pucharze Polski IBK Budokai w maju 2011 Kamil Bazelak przywiózł złoty medal, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

4 czerwca 2012 roku Kamil Bazelak wziął udział w gali muzycznej FIS PLAYBACK MUSIC SHOW, gdzie wraz z jury w składzie Łukasz Mikisz, Mariusz Roter,  Łukasz Otręba, Paweł Fiszer, Alicja Mikisz oceniał zespoły taneczno-muzyczne. Po zakończeniu imprezy Vanderlei otrzymał pamiątkowy medal JUROR FIS PLAYBACK MUSIC SHOW 2012.

6 czerwca 2012 roku Kamil Bazelak wystąpił w pokazach karate w Samorządowym Zespole Placówek Oświatowych w Chodczu. Oprócz pokazu umiejętności walki wręcz Vanderlei podczas spotkania  z młodzieżą danej placówki i dał wykłady w zakresie profilaktyki uzależnień i zagrożeń życia codziennego.

9 czerwca w Dunajskiej Stredzie na Słowacji odbyła się profesjonalna gala sportów walki Puchar Europy Krajów V4 „Noc wojowników Kyokushin Karate”, na której z ramienia polskiego Instytutu IBK Budokai do Słowacji pojechali shihan Artur Więzowski, sensei Kamil Bazelak, jako trener reprezentacji i zawodnicy Robert Gaździk, Karol Wiśniewski, Adrian Dobrzycki, Adam Górecki i Małgorzata Ubowska. Gala Pucharu Europy Krajów V4 okazała się spektakularnym sukcesem dla reprezentacji Polski w karate. Polacy powrócili do rywalizacji w międzynarodowych imprezach w wielkim stylu zdobywając pod pieczą trenera Kamila Bazelaka dwa złote i trzy srebrne medale.

Sensei Kamil Bazelak i reprezentacji Polski IBK Budokai na Pucharze Krajów V4 na Słowacji

Sensei Kamil Bazelak i reprezentacji Polski IBK Budokai na Pucharze Krajów V4 na Słowacji

W dniach 6-8 lipiec 2012 roku Kamil Bazelak podczas 10 Batizado e Troca de Cordas w Polsce grupy Companhia Pernas Pro Ar w Opolu przeszedł chrzest i otrzymał gradację Aluno i stopień Corda Branca /Amarela (Sznur Biało-Żółty). Kamil Bazelak w roda wyszedł z Instrutorem Piao i po efektownej („grze” -walce) otrzymał gratulacje od samego Mestre Porquinho.
15 lipca 2012 roku Mestre Porquinho nadał oficjalnie Kamilowi Bazelakowi Apelido „Big Ben”. Apelido to w Capoeira pseudonim identyfikujący daną osobę w grupie.

Kamil Bazelak i Mestre Porquinho

Kamil Bazelak i Mestre Porquinho

W dniach 12.10 – 21.10.2012 grupa Zalewski Patrol zorganizowała VIII Kampanię Białych Serc, której patronem honorowym został Kamil Bazelak, Zofia Klepacka – brązowa medalistka na olimpiadzie w Londynie,Biskup Płocki Piotr Libera,Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski, dziennikarz Wiesław Hagedorny , pisarka Jolanta Horodecka-Wieczorek  i Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

27 października 2012 Kamil Bazelak zmierzył się na gali Częstochowa vs.Reszta Świata z Nigeryjczykiem Jamesem Smithem. Pierwotnie przeciwnikiem Bazelaka miał być Andreas Urlich, jednakże Niemiec w ostatniej chwili wycofał się z walki. Pojedynek trwał niespełna minutę. Dwumetrowy Nigeryjczyk ruszył na Polaka atakując go seriami prostych i niskimi kopnięciami. Początkowo przeważał, ale Bazelak skontrował go mocnym sierpowym po którym Smith runął na deski i był liczony. Po wznowieniu walki Kamil kopnął rywala techniką yoko-geri i jednocześnie trafił go lewym prostym na szczękę i powodując ciężki nokaut. W taki to efektowny sposób Kamil Bazelak zakończył swój debiut w formule K-1 wygrywając przed czasem już w pierwszej rundzie.

Kamil Bazelak vs James Smith (foto: Paulina Przepióra)

Kamil Bazelak vs James Smith (foto: Paulina Przepióra)

Kolejny pojedynek Kamila Bazelaka został zakontraktowany na grudzień. Pierwotnie „Vanderlei” miał walczyć z Białorusinem Varaksą Genadijem z Mińska ( 3 miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów WAKO 2012),ale zawodnik był za lekki, gdyż przy wzroście 185 cm ważył zaledwie 95 kg. Jego rekord wynosił (3-2-1).
Ostatecznie organizatorzy znaleźli innego rywala. Na gali „Wieczór mocnych ciosów” w Białymstoku Kamil Bazelak miał skrzyżować rękawice z Francuzem Sullivanem Lacroix na stałe mieszkającym w Paryżu. Lacroix miał na koncie 5 walk amatorskich z których 4 wygrał i jedną przegrał. Jego rekord zawodowy to (0-1). Francuz miał 183cm wzrostu i ważył 115kg.
Od samego początku walki pomiędzy Bazelakiem a Lacroixe widać było, że Polak jest zdecydowanie agresywniejszy. Zasypywał swojego rywala całym gradem ciosów, kilkakrotnie klinczowali. Przełom nastąpił w 58 sekundzie walki, kiedy Bazelak trafił swojego rywala na splot słonecznym potężnym bocznym kopnięciem. Francuz po tym trafieniu już się nie pozbierał. Sędzia wyliczył go do dziesięciu i w ten sposób Kamil Bazelak po raz kolejny wygrał walkę przez efektowne K.O.

W styczniu 2013 roku Kamil Bazelak zerwał oficjalnie kontrakt z federacją KSW.

3 marca 2013 roku na gali Łomżyński Fight Night II organizowanej przez Boxing Production Kamil Bazelak zmierzył się w walce (3-0, 3KO) rewanżowej z Jamesem Smithem ( 1-2) . Polak rozpoczął pojedynek od efektownej obrotówki na głowę swojego rywala, która jednak chybiła celu. Potem inicjatywa w ringu raz była po stronie Bazelaka, a potem po stronie Smitha. Lepszy w wymianach był jednak polski zawodnik. Pod koniec pierwszej rundy Nigeryjczyk znalazł się na deskach. Był liczony , jednak Bazelakowi nie udało się go skończyć. W drugiej rundzie Polak przystąpił do ostrego natarcia i po serii ciosów ponownie powalił na deski swojego rywala. Sędzia wyliczył Smitha i przerwał pojedynek. W ten oto sposób Kamil Bazelak zanotował swoje trzecie, niezwykle efektowne zwycięstwo w formule K-1.

31 maja Kamil Bazelak wziął udział w charytatywnych pokazach karate w Mławie, które były dedykowane choremu na nowotwór dziennikarzowi Wiesławowi Hagedornemu. Pokaz był demonstracją sztuk walki. Wzięła w nim również udział zawodniczka karate i K-1 Małgorzata Ubowska.

Po zakończonej imprezie Grupa Zalewski Patrol wzięła udział w rutynowym patrolu po Mławie podczas, którego szukano osób bezdomnych i uzależnionych od narkotyków. W rekonesans włączył się oczywiście również patron honorowy GZP Kamil Bazelak.

8 czerwca 2013 roku Kamil Bazelak wziął udział w kolejnym patrolu obywatelskim w Mławie, który zorganizowała Grupa Zalewski Patrol.
Na odprawie w biurze GZP, naczelnik Mariusz Zalewski wydał dyspozycje dotyczące planu patrolu i woluntariusze po wspólnej modlitwie ruszyli w teren. W pobliżu sklepu Biedronka w Mławie znaleziono w jednym z pustostanów dwóch koczujących bezdomnych, którzy zwrócili się do Grupy Zalewski Patrol z prośbą o pomoc. Po rozmowie z woluntariuszami zgodzili na przewiezienie ich w niedzielę do ośrodka odwykowego. Jak ujawnili w tym samym miejscu przebywało jeszcze trzech bezdomnych, których nie było jednak w pustostanie.

11 czerwca 2013 roku Kamil Bazelak  zagrał w kolejnej roli filmowej jaką dostał. Po debiutanckim występie w serialu kryminalnym „Malanowski i partnerzy” tym razem obsadzono go w serialu „Ukryta prawda”, który został emitowany na antenie telewizji TVN.
Kamil Bazelak wcielił się tym razem w postać mechanika samochodowego wplątanego w skomplikowaną intrygę miłosną.

21 sierpnia 2013 roku na portalu społecznościowym facebooku prezes Fundacji ” Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa” Agnieszka Chmurzyńska poinformowała, że Kamil Bazelak został Ambasadorem Fundacji dla Zwierząt.

Kolejnym filmem, w którym zagrał Kamil Bazelak był „Rdzawy spadek”, w którym odgrywał rolę harleyowieca Andrzej Michałowskiego.

14 września w pruszkowskiej hali „Znicz” odbyła się gala PLMMA20 Extra. W walce wieczoru Kamil Bazelak zmierzył się z byłym mistrzem świata w kickboxingu i legendą sportów walki Józefem Warchołem.
Walkę pod koniec pierwszej rundy po zaciętym pojedynku i licznych mocnych wymianach ciosów w stójce wygrał Józef Warchoł. Zaważyło tutaj przygotowanie kondycyjne.

Kamil Bazelak i Józef Warchoł

Kamil Bazelak i Józef Warchoł

16 września Kamil Bazelak otrzymał certyfikat Ambasadora Fundacji „Po ludzku do zwierząt- Przyjazna Łapa” podpisany przez prezes Fundacji Agnieszkę Chmurzyńską i wiceprezesa Kamila Śniegockiego.

21 września Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa zorganizowała pokaz psów ze schroniska i wystawiła stoisko na „Święcie Pieczonego Ziemniaka” w Porcie Marina. Organizatorem całej imprezy był AM EKSPERT Jerzy Jabłonka Puławska Strefa Qltury 4D Pozytywnie Zakręcony, a części związanej z pokazem psów ze schroniska prezes Fundacji PDZPŁ Agnieszka Chmurzyńska.
Jednym z gości zaproszonych na imprezę był zawodnik sportów walki Kamil Bazelak, który zaangażował się charytatywnie w działalność fundacji. „Vanderlei” wziął czynny udział w pokazie psów, jaki zorganizowała”Przyjazna Łapa”.

11 stycznia 2014 odbyła się pierwsza zawodowa gala MMA w Puławach Vale Tudo Cup.

Całkowity zysk z imprezy został przeznaczony na Fundację Po Ludzku do Zwierząt Przyjazna Łapa. Kamil Bazelak na gali Vale Tudo Cup zmierzył się z zawodnikiem z francuskiego Savate Jacquesa Mwambą. Na samym początku walki Polak próbował znokautować swojego rywala niezwykle dynamicznym kopnięciem na głowę. Francuz był jednak czujny i skontrował Bazelaka podwójnym lewym prostym i kombinacją lewy-prawy. Kamil Bazelak sprowadził więc walkę do parteru, gdzie w pozycji bocznej uderzał łokciami na tułów swojego rywala. Po kanonadzie kilku uderzeń Mwamba rozluźnił lewą rękę na która Bazelak założył mu americanę – klucz, na rękę, poddając swojego przeciwnika w 48 sekundzie pierwszej rundy.

Kamil Bazelak cały zysk z gali Vale Tudo w Puławach przeznaczył na Fundację Po Ludzku dla Zwierząt – Przyjazna Łapa.

12 kwietnia 2014 roku Kamil Bazelak zadebiutował oficjalnie podczas gali boksu zawodowego na gali Częstochowa – Fight Night 8:The Legend. Zmierzył się tam z utalentowanym amatorem Adamem Koprowskim na dystansie czterech rund po trzy minuty. Kamil Bazelak przegrał tą walkę nieznacznie na punkty (3 x 39-37), chociaż według wielu obserwatorów w tej walce był lepszy, zadawał wyraźniejsze i silniejsze ciosy, które robiły wrażenie na jego przeciwniku.

16 września 2014 roku Kamil Bazelak objął patronatem honorowym X Kampanię Białych Serc w Mławie, której organizatorem jest Mariusz Zalewski- naczelnik Grupy Zalewski Patrol. W ten oto sposób włączył się po raz kolejny w solidarny protest przeciwko narkotykom.

19 września 2014 roku Kamil Bazelak został oficjalnie przyjęty, jako członek wspierający Stowarzyszenie Solidarni 2010. W skład Rady Solidarnych wchodzą takie osobistości jak ks. Stanisław Małkowski, Joanna i Andrzej Gwiazda, Zofia Romaszewska, Stanisław Fudakowski. Członkiem Rady Solidarnych był również śp. Zbigniew Romaszewski. Prezesem zarządu Solidarni 2010 jest wyśmienita dziennikarka Ewa Stankiewicz, a wiceprezesem Jacek Kazimierski.

25 września 2014 roku Kamil Bazelak przygotowywujący się do rewanżowej walki z Adamem Koprowskim, która miała odbyć się na gali Fight Night 9 w Częstochowie, został poinformowany przez organizatora z NG Promotion Łukasza Głowackiego, że na danej imprezie nie zawalczy. Zawodnik został odsunięty od współzawodnictwa, z powodu jego zdeklarowanych chrześcijańskich i patriotycznych poglądów. Stało się tak z powodu decyzji drugiego z organizatorów gali Marcina Najmana, który oficjalnie poparł postkomunistycznego prezydenta Częstochowy Matyjaszczyka i partię SLD, którą Bazelak w swoich wypowiedziach publicznych ostro krytykował. Zadziwiająca w tym wszystkim była naiwność Kamila Bazelaka, który z Marcinem Najmanem znał się od lat i często go wspomagał finansowo. Jak napisał w oficjalnym oświadczeniu Kamil Bazelak, na przestrzeni około dwóch lat przekazał Marcinowi Najmanowi bezinteresownie kilkadziesiąt tysięcy złotych na przygotowania do różnych walk, w tym do pojedynku z Przemysławem Saletą.

W grudniu 2014 roku Kamil Bazelak zagrał kolejną rolę w filmie kryminalnym „Detektywi w akcji” kręconym we Wrocławiu. Bazelak już wcześniej brał udział w wielu przedsięwzięciach filmowych.

Kamil Bazelak i jego filmowa żona

Jako 13 letni chłopiec zagrał epizody w serialu „Janka” kręconego w Sulejowie. Potem jako 32 latek znalazł się w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”, gdzie wystąpił  jako gladiator wożący na saniach Dorotę „Dodę” Rabczewską i innych jurorów.W 2011 roku Bazelak wziął udział w teledyskach grupy Ługo/Redzi – „Furia” i „Współcześni Gladiatorzy”. Rok później zagrał czarny charakter w serialu „Malanowski i partnerzy” (2012 rok). Miał tez epizod w „Ukrytej prawdzie” (2013 rok), gdzie odgrywał rolę mechanika samochodowego. W 2013 roku można było go również zobaczyć jako harleyowca w serialu „Czyja wina”.

28 lutego 2015 Kamil Bazelak stoczył rewanżową walkę w formule MMA z czołowym zawodnikiem europejskim Stavem Economou. Pojedynek odbył się w Southend on Sea w Anglii. Po bardzo dobrym początku i wymianach bokserskich w stójce „Vanderlei” przegrał walkę przez poddanie w parterze.
Miesiąc później Kamil Bazelak stanął do walki ze zdobywcą tytułów mistrzowskich w judo Karlem Etheringtonem. Brytyjczyk do niedawna walczył dla prestiżowej organizacji Bellator, a walcząc z Polakiem chciał odnieść łatwe zwycięstwo. Walka odbyła się 28 marca na gali BAMMA 19 w Blackpool. Kamil Bazelak po ciężkim pojedynku pokonał swojego przeciwnika przez TKO zasypując go ciosami w parterze. Dzięki temu według tapology.com awansował w rankingu zawodników wagi ciężkiej w Wielkiej Brytanii i Irlandii na 28 miejsce.

Kamil Bazelak vs Karl Etherington

24 kwietnia 2015 roku Kamil Bazelak wziął udział jako prelegent w konferencji społecznej „Łączy nas sport nie narkotyki”,która odbyła się w Centrum Kultury w Raszynie. W konferencji wzięli udział sportowcy z całego kraju.
Celem konferencji było propagowanie wśród młodzieży zdrowego, higienicznego trybu życia, zachęcenie do uprawiania sportu i uświadomienie o destruktywnym wpływie narkotyków. Kamil Bazelak podczas wykładu przedstawił historię swojego życia, od początków jego rywalizacji sportowej w karate do obecnych czasów, występów w w zawodach strongman, K-1 i MMA. Przedstawiał młodym ludziom przykłady korzyści płynących ze sportu, z dala od narkotyków, alkoholu i agresji na ulicach. Z podobną prelekcją wystąpiła również mistrzyni świata Muay Thai Judyta Niepogoda.

27 czerwca 2015 roku Kamil Bazelak stoczył walkę z weteranem UFC Oli Thompsonem. Pojedynek odbył się na gali Macto Championship w Milton Keynes w Anglii. Pod dobrym pojedynku w 3:06 minucie walki, Kamil Bazelak przegrał niefortunnie przez TKO kolanem w głowę.

Kamil Bazelak vs Oli Thompson (8)

24 lipca 2015 roku Kamil Bazelak odwiedził studio Telewizji Republika, gdzie udzielił wywiadu na temat obecnej sytuacji politycznej i promowania antywartości i aberracji przez liberalną -lewicę. Program „Wolne głosy” prowadził znany dziennikarz Piotr Wąż.

23 sierpnia 2015 roku odbył się II Bieg Charytatywny, msza święta i impreza charytatywna wraz charytatywnym turniejem piłki nożnej. Patronem honorowym imprezy został strongman i zawodnik MMA Kamil Bazelak. Zebrane podczas tej imprezy pieniądze zostały przekazane dla osób niepełnosprawnych z WTZ Pobiednik Mały.

28 sierpnia 2015 roku Kamil Bazelak przyjechał do Czerwińska nad Wisłę na chrześcijański camp dla młodzieży – Campo Bosco „S.O.S – Save our souls”. Organizatorem Campo Bosco był ksiądz Przemysław Kawecki, a na scenie wraz ze strongmanem pojawił się ksiądz Jacek Szewczyk. Kamil Bazelak głosił Słowo Boże, mówił o swoim nawróceniu i wierze w Jezusa. Wskazywał młodym ludziom postawy życiowe, jakimi powinni się kierować, a także przekonywał, że jedyną słuszną drogą prowadzącą do Zbawienia, jest wiara w Jezusa Chrystusa.

12 października 2015 roku Kamil Bazelak objął honorowy patronat nad Kampanią Białych Serc w Mławie organizowaną przez Grupę Zalewski Patrol. „Białe Serca” – jest to solidarny protest ludzi przeciwko narkotykom, mający na celu promowanie pozytywnych, chrześcijańskich wartości i pokazywanie młodym ludziom innych konstruktywnych alternatyw, które odciągną ich od destruktywnego wpływu narkotyków.

17 października 2015 roku Kamil Bazelak stoczył na gali UWC26 walkę z Lloydem Bakerem. Pojedynek ten przerwał sędzia, z nieuzasadnionych do dzisiaj powodów orzekając bezzasadne zwycięstwo Bakera. Angielski zawodnik był tak wyczerpany, że nie był nawet w stanie uderzać Kamila Bazelaka. Według reguł i zasad fair play, po tak skandalicznej decyzji walka powinna być uznana za No Contest.

29 listopada 2015 roku po niedzielnej mszy świętej o godzinie 18 w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Kielcach odbyło się spotkanie z Kamilem Bazelakiem. Kamil Bazelak opowiedział o swoim nawróceniu i poszukiwaniu Boga. Wydarzenie zorganizowała działająca przy parafii wspólnota „Zarażę Cię Bogiem”. Kamil Bazelak opowiedział o swoim wcześniejszym życiu, oraz o jego zmianie pod wpływem wiary. Zawodnik chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonych w kościele osób. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

30 stycznia 2016 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Karate w Wiśniowej Górze. Kamil Bazelak wystawił do rywalizacji turniejowej trzy grupy swoich zawodników. Startowały dzieci w przedziale 5-10 lat, młodzicy od 10-17 roku życia i seniorzy od 18 do 45 lat. Adepci Karate trenowani przez Kamila Bazelaka, zdobyli 6 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych medali.

Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (5)

9 kwietnia 2016 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Karate w Wiśniowej Górze, w województwie łódzkim.
Na start w Międzynarodowym Pucharze Polski stawiło się 60 karateków w różnych przedziałach wiekowych reprezentujących trzy kraje, Niemcy, Grecję i Polskę. Nasz kraj reprezentowały trzy kluby Łask,  Andrespol i  Zamość. Wszystkie walki rozgrywane były na profesjonalnym ringu bokserskim. Międzynarodowy Puchar Polski Karate W Wiśniowej Górze był imprezą niezwykle dynamiczną, przeprowadzoną szybko i sprawnie. Walki we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych trwały około czterech godzin, a zawodnicy z Andrespola zajęli czołowe lokaty na podium.

Puchar Furo Karate 2016 Kamil Bazelak, Radosław Kostrubiec, Paweł Kiecana, Wojciech Marczak, Jakub Kornacki, Jakub Ślepko

8 maja 2016 roku zmarł najlepszy przyjaciel Kamila Bazelaka, jego pies malamut alaskan – „Rocky”.

Malamut Rocky i Kamil Bazelak

15 maja 2016 roku Na Pucharze Polski IBK Budokai Kyokushin w Wysokim Mazowieckim zawodnicy z sekcji Kamila Bazelaka zdobyli 4 złote medale, 5 srebrnych i 3 brązowe.

 

25 czerwca 2016 roku podczas Grand Prix Polski Karate w Wiśniowej Górze, Kamil Bazelak znowu odniósł wielki sukces trenerski. Jego podopieczni wywalczyli 7 złotych medali, 8 srebrnych medali, 5 brązowych medali.

grand-prix-polski-furo-karate-w-wisniowej-gorze

25 czerwca 2016 w Wiśniowej Górze odbył się turniej karate i MMA – Grand Prix Polski  Karate. W trakcie zawodów rozegrana została również druga edycja Samurai League 2. Kamil Bazelak wygrał z Marcinem Chaberskim w pierwszej rundzie przez dźwignię na łokieć.

47-grand-prix-furo-karate-samurai-league-kamil-bazelak-1-768x512

28 sierpnia 2016 roku podczas obozu w Jarnółtówku Kamil Bazelak zdał egzamin na 2 Dan W Furo Karate. Kamil Bazelak musiał stoczyć 25 walk po 2 minuty w stójce i 10 walk po 2 minuty w parterze.

25 września 2016 roku podczas gali FCC 16 Kamil Bazelak przegrał rewanżową walkę z Karlem Etheringtonem. Podczas upadku, po udanym rzucie Anglika Bazelak doznał złamania trzech żeber, co przesądziło o wyniku walki.

 

29 października 2016 podczas Mistrzostw Europy Furo Karate sekcja Kamila Bazelaka wywalczyła 10 złotych medali, 7 srebrnych i 5 brązowych. Wszystkie walki odbywały sie oktagonie. Był to największy sukces trenerski Kamila Bazelaka.

10 grudnia 2016 roku na Mistrzostwach Polski Kyokushim IBK w Zambrowie sekcja Kamila Bazelaka zdobyła 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe medale.

vi-miedzynarodowe-mistrzostwa-polski-kyokushin-karate-interanational-budo-kai-15

Klub karate Kamila Bazelaka w uznaniu zasług sportowych został zaproszony do udziału w Mistrzostwach Europy Kyokushin w Hadze w Holandii.

zaproszenie-dla-klubu-kamila-bazelaka-na-mistrzostwa-euopy-w-hadze

Podczas gali FWL w dniu 11 lutego 2017 roku Kamil Bazelak pokonał przez poddanie arm-triangle choke w 1:51 minucie pierwszej rundy Johna Greena.

16684356_1611470172201794_7719579706928049872_n

Podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Karate, który odbył się 12 lutego 2017 roku, sekcja karate Kamila Bazelaka zdobyła 8 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych medali

 

4 marca 2017 roku podczas DLG – Young Grapplers w Lipnie zawodnicy Kamila Bazelaka zdobyli 3 złote medale, 4 srebrne i 5 brązowych. W kategorii dzieci i młodzieży mieliśmy 11 zawodników, a kategorii weteranów reprezentował nas jeden zawodnik.  Rywalizacja przebiegała między klubami: Arrachion Olsztyn, Czarny Orzeł Lipno, Fight Club Aleksandrów Kujawski, GLKS Karate Andrespol, Katana Szczytno, Olimpia Grudziądz, Thien Long Żyrardów, Tinh Long Ostrówek, TNT Wołomin.

14 marca 2017 roku Kamil Bazelak zdał egzamin na 2 Dan w Karate Kyokushin ( 2 Dan Nidan Kyokushin).

8 kwietnia 2017 roku w klubie Dojo Kokoro Kamil Bazelak zorganizował seminarium szkoleniowe z MMA, które przeprowadził legitymujący się zawodowym rekordem (12-2) Wojciech „Akodo” Buliński, posiadacz stopnia mistrzowskiego 1 Dan Kyokushin. Seminarium obejmowało pracę w klinczu zapaśniczym, klincz tajski, obalenia i dźwignie na nogi. Przed seminarium Kamil Bazelak stoczył godzinną walkę sparingową z Wojciechem Bulińskim.

29 kwietnia 2017 roku sekcja Kamila Bazelaka podczas Pucharu Polski Kyokushin IBK w Wysokiem Mazowieckiem zdobyła 5 złotych medali, 4 srebrne i 8 brązowych.

24 czerwca 2017 roku Kamil Bazelak na gali WLC1 w Wiśniowej Górze pokonał przez poddanie kimurą w 1 minucie i 23 sekundzie Carlosa Williamsa (0-2).

Sekcja Kyokushin Karate Andrespol Kamila Bazelaka na Grand Prix Polski Kyokushin IBK w Wiśniowej Górze w dniu 24 czerwca 2017 wywalczyła 8 złotych medali, 11 srebrnych i 10 brązowych medali. Zawodnicy Kamila Bazelaka walczyli w formułach grappling, kumite semi knock-down, MMA i K-1.

31 lipca 2017 roku Kamil Bazelak odwiedził Szaniec Majora Hubala – miejsce śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego.

3 sierpnia 2017 Kamil Bazelak otrzymał propozycję stoczenia walki z mistrzem świata Kyokushin Cem Senolem na gali Pro Karate w Hadze w Holandii. Walka o tytuł Mistrza Europy Kyokushin.

W dniach 4-6 sierpnia 2017 odbył się obóz Kyokushin Karate na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Kamil Bazelak był głównym trenerem na zgrupowaniu. Uczestnicy obozu biegali po górach, trenowali w plenerze, a także na hali i w klubie z klatką i ringiem.

24 września 2017 o rywalizacji o tytuł zawodowego Mistrza Europy Pro Karate (Kyokushin) Kamil Bazelak musiał z powodu kontuzji kolana w drugiej rundzie walki oddać wyższość Holendrowi Cem Senolowi. Oficjalnie został jednak wicemistrzem Europy Pro Karate.

30 września Kamil Bazelak wziął udział w pokazach karate Kyokushin sekcji ECK – Europejskie Centrum Karate na festynie „Od juniora do seniora” organizowanego przez poseł Alicję Kaczorowską i wójta gminy Andrespol Dariusza Kubusa. Po zakończonym pokazie publiczność miała okazję, aby spróbować swoich sił w treningu karate Kyokushin i samoobrony. W treningu wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Najstarszy uczestnik zajęć miał 76 lat.

 

21 października w hali GOSIR w Wiśniowej Górze odbyła się druga edycja gala WLC 2 „Bloody Revenge”.W kolejnej walce w zawodowej formule MMA na gali WLC2 Kamil Bazelak (7-9) po kopnięciu w głowę i sprowadzeniu walki do parteru pokonał przez poddanie kluczem na rękę Piotra Zaborskiego (0-1) wywodzącego się z zapasów.

22 października 2017 roku odbył się międzynarodowym turniej International Kyokushin Cup w Wiśniowej Górze. Sekcja Kamila Bazelaka zdobyła 9 złotych medali zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.Na zawodach specjalnych gościem był kancho Gerard Gordeau – legenda karate i MMA, pierwszy zawodnik UFC.

9 grudnia 2017 roku na Mistrzostwa Polski Kyokushin IBK w Zambrowie sekcja Kamil Bazelaka zała 3 pierwsze miejsca, 2 drugie i zdobyła 5 brązowych medali. Trenerami kadry młodzieżowej z Andrespola byli Kamil Bazelak (2 Dan) i Mateusz Bazelak (1 Dan).

16 grudnia 2017 roku odbył się świąteczy turniej Kyokushin Christmas Championship of Poland w Wiśniowej Górze podczas którego zawodnicy i zawodniczki Europejskiego Centrum Karate w Andrespolu pod okiem Kamila Bazelaka zdobyli 11 złotych medali, 19 srebrnych i 14 brązowych.

17 marca 2018 roku podczas gali MMA i K-1 – WLC3 „Knockout” Kamil Bazelak poddał w walce rewanżowej kimurą Piotra Zaborskiego.

31 grudnia 2019 roku Kamil Bazelak po wygranej na gali w Siedlcach, przeszedł na sportową emeryturę.

Według rankingu światowego Tapology, w 2020 roku, Kamil Bazelak został sklasyfikowany, jako dziesiąty zawodnik w Polsce w wadze ciężkiej i osiemnasty zawodnik we Wschodniej Europie.

W 2020 roku Kamil Bazelak utworzył w powiecie łódzkim filię Grupy Zalewski Patrol i ificjalnie od wakacji 2020 roku patroluje powiat łódzki w posuzkwianiu bezdomnych. Przeszukuje pustostany, a osobom bezdomnym wraz z woluntariuszami dostarcza koce, odzież, jedzenie.

Kamil Bazelak otrzymał 4 Dan w Karate Kyokushin. Nominował go prezydent International Budokai Union KyodoKyokokushin Kancho Maciej Misiak i Shihan Zbigniew Szkopiak.

Z dniem 31 grudnia 2021 roku Kamil Bazelak oficjalnie wycofał się jakiejkolwiek publicznej działalności sportowej i pozasportowej, a także zakończył prowadzenie swojej strony, bloga i videobloga.