W dniu 3 grudnia 2011 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate (Kyokushin) w Zambrowie.

Organizatorem Mistrzostw Polski był Mazowiecko- Podlaski Klub Karate pod przewodnictwem Shihana Arturem Więzowskiego 5 dan.W Mistrzostwach Polski wystartowało 130 osób z IBK Polska .

Walki toczono w formułach:Knock-Dowwn,K-1 i MMA. Gościem honorowym Mistrzostw Polski był Kancho Gerard Gordeau 9 dan ( Prezydent International Budo Kai ) legenda karate,mający za sobą występy w pierwszych edycjach UFC.

Na zawodach jako trener pojawił się również znany i kontrowersyjny zawodnik sportów walki Sensei Kamil Bazelak (1 Dan Sei Budokai).

Popularny „Vanderlei” wystawił do turnieju swoją zawodniczkę i zawodnika. Małgorzata Bazelak (2kyu) po wyrównanym pojedynku uległa w dogrywce z utytułowaną zawodniczką Kristiną Adamowicz i zajęła III miejsce w kategorii OPEN kobiet(seniorki). Decyzja ta była mocno niezrozumiała, gdyż na drugim miejscu uplasowała się Martyna Gaździk,która stoczyła tylko jedna walkę notabene przegraną z Kristiną Adamowicz.

Z kolei jego 17 letni zawodnik(junior) Piotr Szczodrowski pokonał po 12 minutowej walce 30-letniego seniora z Tarnowskich Gór.Zwycięstwo to jednak okupił interwencją pogotowia po walce, które zmuszone było podać zawodnikowi tlen z uwagi na deficyt tlenowy spowodowany przez brak odpoczynku w walce.W rezultacie nie podszedł do kolejnej walki, co spowodowało, że zajął III miejsce.

Holandię w kategorii +80kg reprezentował utytułowany zawodnik Sem Senol, który zwyciężył finałową walkę efektownym kopnięciem z półobrotu na głowę.

W pokazowej walce MMA wystąpił Piotr Piotrowski,który zmierzył się z Tomaszem Zyskiem. Sędzią głównym zawodów był Shihan Zbigniew Szkopiak 5 dan a na macie walki sędziował Mirosław Jędrowski 4 dan.

Triumfatorzy Mistrzostw Polski otrzymali puchary i dyplomy.. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Sem Senol(Holandia) Najlepszą Zawodniczką Kristina Adamowicz(Tarnowskie Góry).

foto:podlaskisport.pl

« »