Jeśli w oknach sklepów, domów i instytucji zobaczysz białe serduszka, to znak, że rozpoczęła się VIII Kampania Białych Serc. W tym roku “twarzami” kampanii są Zofia Klepacka i Kamil Bazelak. Znany jest już także tegoroczny program akcji.

Kamil Bazelak na pokazach karate dla gimnazjalistów w Niedzborzu

Kamil Bazelak na pokazach karate dla gimnazjalistów w Niedzborzu

Pod hasłem tegorocznej kampanii przeciw uzależnieniom i narkotykom odbędzie się wiele ciekawych inicjatyw. Na ulicach naszego miasta zobaczymy wolontariuszy, rozdających ” zdrowe dopalacze” w postaci owoców, odbędzie się także zbiórka żywności dla bezdomnych osób. Po raz pierwszy Grupa Zaleski Patrol oraz Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów będą namawiać właścicieli sklepów monopolowych do symbolicznego wstrzymania sprzedaży alkoholu ku pamięci ofiar uzależnień. W ramach akcji odbędą się także konkursy plastyczne i fotograficzne dla uczniów z mławskich szkół.

Do tegorocznej akcji włączyli się Zofia Klepacka – brązowa medalistka na olimpiadzie w Londynie oraz Kamil Bazelak, znany strongman.

PROGRAM VIII Kampanii Białych Serc na terenie Mławy organizowanej przez Grupę Zalewski Patrol oddział Mława i Stowarzyszenie Hospicjum w Mławie:

12. X – POCZĄTEK KAMPANII: W oknach biura Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów przy ulicy Spichrzowej 2 w Mławie, w oknach biura oddziału Grupy Zalewski Działdowo w Kraszewie gmina Iłowo-Osada pojawią się białe serduszka. Białe serca będą również w oknach wszystkich instytucji, organizacji, które przyłączyły się do solidarnego protestu przeciwko narkotykom.

W tym dniu o godz.17.30 wolontariusze Grupy Zalewski Mława będą odwiedzać groby swoich podopiecznych.

14.X – GODZ.10.00 akcja „DOPALAM SIĘ ZDROWO” – na ulicach miasta Mławy rozdawane będą mieszkańcom białe serduszka, białe balony oraz owoce.Akcja “Dopalam się zdrowo” będzie miała na celu wskazanie jedynych i zdrowych dopalaczy dla młodzieży jakimi pozostają owoce między innymi jabłka.

15.X – akcja „SOLIDARNI Z NAMI” – pierwszy raz organizowana przez Grupę Zalewski Mława. Zachęcenie sklepów z alkoholem, sklepów monopolowych do włączenia się w solidarny protest przeciwko uzależnieniom poprzez zawieszenie na witrynie sklepu białego serca oraz w dniu 15.X od godz.12.00 do godz.12.05 wstrzymanie sprzedaży alkoholu w ramach pamięci ofiar uzależnień.

19.X – wieczorna wystawa zdjęć pod tytułem „SKAZANI NA ZAPOMNIENIE”. Wystawa odbędzie się w godzinach od 19.00 do 21.00 w siedzibie „Gniazda” przy ulicy Nadrzecznej 6 w Mławie

20.X – „TO NIE KRASNOLUDKI…A WIĘC BUDZIMY MIESZKAŃCÓW” – zbiórka przy ulicy Nadrzecznej za sklepem Biedronka. Chcemy przejść ulicami Mławy z transparentami, gwizdkami, rozdawać ulotki mieszkańcom i „głośno mówić” o problemie osób bezdomnych, uzależnionych w ramach hasła tegorocznej Kampanii tj. „NIE SKAZUJ NA ZAPOMNIENIE”.

12. – 21.X – „KANAPKA I KANAPA” – Akcja ma na celu zbiórkę produktów żywnościowych, z których później wolontariusze Grupy Zalewski Patrol przekażą osobom bezdomnym i uzależnionym koczującym na ulicach. Zbieramy produkty spożywcze takie jak konserwy, dżem, pasztety.

Zbierać także będziemy nowe lub używane rękawiczki zimowe,szaliki,czapki,skarpety. Zbiórka odbędzie się poprzez umieszczenie koszyków białych serc w wybranych sklepach.

21.X – „CIEPŁE SERCE PAMIĘCI” – GODZ.20.30 (miejsce podamy w później terminie) spotykamy się żeby ze zniczy ułożyć „płonące” serduszko, modlitwą i chwilą ciszy uczcić pamięć ofiar uzależnień, tragicznie zmarłych bezdomnych. Zakończenie VIII Kampanii ‘Białych Serc”.

Grupa Zalewski Patrol oświadcza, że w ramach VIII Kampanii „Białych Serc” 12-21.X.2012 r. nie przeprowadza żadnych kwest pieniężnych !


źródło: www.strefamlawy.pl

« »