Bałwochwalstwo jest grzechem. Nie wolno czynić sobie przedmiotów kultu z rzeźb, czy obrazów, którym będziemy oddawać cześć Boską. Nie wolno oddawać im czci, gdyż Bóg jest tylko jeden, a obraz, czy rzeźba mogą być stworzone przez artystę na podobieństwo innego człowieka, a nie Boga.
Bóg jest wszędzie dookoła, otacza nas swoim światłem, przenika nasze ciała i dusze. Wywyższajmy realnego, istniejącego Boga, oddawajmy mu hołd. Przestrzeganie tego przykazania nie stoi w opozycji do rozwoju sztuki sakralnej. Możemy tworzyć arcydzieła artystyczne pamiętając o tym, aby nie oddawać czci Boskiej przedmiotom przez siebie stworzonym.
Nauczmy się dostrzegać Boga wszędzie. Rozmawiajmy z nim, oddawajmy mu należną cześć i chwałę, a przede wszystkim bezwględnie przestrzegajmy Jego Praw i nakazów.
« Kamil Bazelak: Moja droga-moja walka Kamil Bazelak: Historia życia, wypadek, karate »