Istnieje takie jedno mądre powiedzenie: „WSZYSTKIE CHOROBY BIORĄ SIĘ OD STOŁU”. Dlatego o właściwe odżywianie należy zadbać już teraz, a nie dopiero w chwili kiedy zachorujemy. Trzeba eliminować ze swego codziennego menu przetworzone produkty, nawalone chemią, unikać pożywienia zawierającego gluten i różnego rodzaju barwniki i konserwanty. Są opcje zdrowego odżywiania, które należy rozważyć, aby nie zasilać w przyszłości kolejek ludzi czekających godzinami do lekarzy.
Spójrzcie na dowolną etykietę produktu gotowego lezącego na półce, co w sobie zawiera – emulgatory – zmiękczacze, szkodliwe barwniki, konserwanty, benzoesan sodu itp. Nie jedzmy tego świństwa! Trzeba na co dzień postawić na świeże warzywa, ryby morskie( morszczuki, mintaje, limandy), owoce morze, ziemniaki zamiast ryżu( ryż zawiera szkodliwy arsen), kaszę z uwagi na dużą zawartość krzemu, twarogi, orzechy ziemne. Wyeliminować wołowinę, wieprzowinę, pierś z z kurczaka. To mięso jest szkodliwe z uwagi na obecność w nich antybiotyków, akceleratorów wzrostu, hormonów. Jedyne zdrowe mięso obecne na rynku to pierś z indyka.
Należy również odrzucić spożywanie w nadmiarze owoców, gdyż fermentują one w jelitach tworząc procesy gnilne. Co prawda zawierają one niezbędne do życia witaminy, składniki mineralne i cukry, ale człowiek nie jest stworzony do tego, aby je jadać bez umiaru. Unikać trzeba produktów słodzonych rafinowanym cukrem tj. słodyczy, lodów, napojów kolorowych.
Unikać należy również soli, która podwyższa ciśnienie krwi, a ponadto jej kryształki osadzają się w kościach i stawach, przyczyniając się do reumatyzmu, problemów stawowych, a także tworzenia się kamieni nerkowych.
Na co dzień należy pić duże ilość wody mineralnej, co w naturalny sposób odkwasza organizm i zapobiega wielu chorobom, między innymi kandydozie (drożdżycy), wywoływanej przez niezwykle groźne drożdżaki chorobotwórcze.
Aby być zdrowym i cieszyć się długim życiem należy zadbać o siebie już dzisiaj. To ostatni dzwonek! Promujmy zdrowy tryb życia!

Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotów
Kamil Bazelak

« »