3 marca w czwartek o godzinie 15:00 odbyły sie pokazy Strong Man w Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr.2 przy ul. Praussa, których relacja była tego samego dnia w telewizji TVP 3 o godzinie 21:45.

Impreza zorganizowana została pod hasłem „Strong mani przeciwko narkotykom”. Na zawodach pojawił sie między innymi wiceprezydent Miasta Łodzi Karol Chądzyński. W imprezie wzięli udział wychowankowie Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Łodzi przy ul.Praussa.

Pozostałe Ośrodki Szkolno Wychowawcze spóźniły się z wystawieniem swoich zawodników, dlatego też w rezultacie nie wzięły udziału w mini zawodach przygotowanych dla wychowanków OSW.

Pokazy i zawody zorganizowały: Dyrekcja Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Łodzi przy ul.Praussa 2 i Europejskie Centrum Sportów Siłowych i Strong Man.

Wystąpił siódmy zawodnik Mistrzostw Polski Strong Man 2004, trzeci zawodnik w Polsce pod względem popularności według plebiscytu miesięcznika „Kulturystyka i fitness” – Kamil „Vanderlei” Bazelak.

Strong man zademonstrował następujące konkurencje:
1. spacer farmera z walizkami po 130kg
2. wyciskanie 130kg belki
3. spacer buszmena 340kg

Po pokazach strong man , odbył się cztero-konkurencyjny turniej dla wychowanków Ośrodka Szkolno wychowawczego.
Rozegrali oni pomiędzy sobą nastepujące konkurencje:
1.martwy ciąg z belką 2.waga płaczu przodem
3.spacer buszmena z obciązeniem
4.waga płaczu bokiem

Najpierw był martwy ciąg z samą belką. Najlepszy z uczestników zrobił 9 ruchów podnosząc belkę z opon do wysokości kolan, a najgorszy 3 powtórzenia. Druga konkurencja to spacer buszmena z obciązeniem po bokach bramki po 27,5kg. Najlepszy czas na odcinku 8 metrów to 7 sekund. Trzecią konkurencja była waga płaczu przodem w której z obciązeniem 15kg – padł rekord – 60 sekund. Reszta uczestników miała czasy w granicach od 35-47 sekund. Czwarta konkurencja to waga bokiem z obciązeniem po 5kg i tu najlepsze czasy oscylowały w granicach około 45 sekund.
1. Bartosz Misiak – 19 ptk
2. Serafin Sobczak – 16 ptk
3. Adrian Pilarski – 11 ptk
4. Piotr Chałupczak – 9 ptk
5. Łukasz Bis – 5 ptk

Po zakończonych mini zawodach wychowankowie otrzymali dyplomy i gadżety Strong Man za udział w mini – zawodach Strong Man Junior

« »