W niedzielę, 15 maja na hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie  odbył się Puchar Polski  IBK Konfrontacja Sportów Walki zorganizowany przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, z Shihan Arturem Więzowskim 5 dan który pełni również funkcję Prezesa IBK Polskiej Federacji.

Puchary dla zwycięzców

Puchary dla zwycięzców

Projekt był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski woj. Podlaskiego, Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi, Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o. o. w Zambrowie oraz Drukarnia PRIMA.

Kamil Bazelak i sędziowie IBK Budokai

Kamil Bazelak i sędziowie IBK Budokai

W Turnieju wzięło udział około 90 zawodników z całej Polski, m.in. z Choszczna, Szczecina, Łodzi, Siewierza, Białej Podlaskiej, Szumowa, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego, Ciechanowca, Łomży, Warszawy, Łysowa, Pabianic.

Shihan Zbigniew Szkopiak, Shihan Artur Więzowski i ostatni po prawej Sensei Robert Gaździk

Shihan Zbigniew Szkopiak, Shihan Artur Więzowski i ostatni po prawej Sensei Robert Gaździk

Zawodnicy startowali w kategoriach: semi knockdown i full contact oraz najbardziej ekscytującej K1. Najmłodsi zawodnicy zmierzyli się w kategorii mini MMA, (walki ze sprowadzeniem do parteru. Walki Kyokushin Karate trwały  2 minuty z ewentualnymi dogrywkami, w przypadku dzieci – po 1,5 minuty, walki w kategorii K1 seniorów trwały 2 rudny po 3 minuty, walki juniorów K1 – 2 rudny po 2 minuty.

Zwycięzca K-1 Piotr Piotrowski z jednym ze swoich przeciwników

Zwycięzca K-1 Piotr Piotrowski z jednym ze swoich przeciwników

Sędzią Głównym turnieju był Wicedyrektor IBK Shihan Zbigniew Szkopiak, 5 dan. Większość walk na macie sędziował Sensei Mirosław Jędrowski 4 dan, Dyrektor techniczny IBK Polska.

Walki były bardzo zacięte nie obyło się bez kontuzji szczególnie w walkach finałowych najbardziej ekscytujące walki to walki K1 szczególnie pojedynki zwycięzcy Piotra Piotrowskiego z Zambrowa utytułowanego zawodnika  także gali MMA, na Turnieju zadebiutował również młody zawodnik K1 Tomasz Zysk z Wysokiego Mazowieckiego przegrywając jedynie z Piotrowskim.

Tomasz Zysk - II miejsce w K-1 Open

Tomasz Zysk – II miejsce w K-1 Open

Na Turniej do Zambrowa przyjechał były strong men obecnie zawodnik KSW i zawodnik IBK uczestnik Mistrzostw Europy w Holandii Kamil Bazelak z Łodzi, który ty razem wystąpił w roli Trenera zawodników z Łodzi. Pucharze Polski IBK Budokai zajęli czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej ( pierwsze,drugie,drugie i trzecie miejsca).

Sensei Robert Musierowicz ( 1 Dan) i Sempai Kamil Bazelak (1 kyu) ze swoimi zawodnikami

Sensei Robert Musierowicz ( 1 Dan) i Sempai Kamil Bazelak (1 kyu) ze swoimi zawodnikami

Przy okazji Sensei Robert Musierowicz oficjalnie otrzymał certyfikat sędziego bocznego IBK Budokai, a Kamil Bazelak otrzymał od Shihana Artura Więzowskiego dyplom i podziękowania za wspieranie działań Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate.

„Dziękuję za wspaniałe przyjęcie i gościnność. Wszyscy uczestnicy Pucharu Polski w karate byli wspaniali i wspaniałe były ich walki. Dzisiaj niezależnie od wyników wszyscy możecie czuć się zwycięzcami” – powiedział Kamil Bazelak odbierając pamiątkowy dyplom.

Sensei Robert Gaździk (1 Dan) i Kamil Bazelak

Sensei Robert Gaździk (1 Dan) i Kamil Bazelak

Puchar Polski Budokai karate urozmaicony był pokazami karate w wykonaniu Senseia Roberta Gaździka, który zademonstrował publiczności „pokazy tameshiwari” łamiąc dachówki technika shuto , uderzeniem z głowy atama. Najbardziej efektowne było jednak łamanie golenią  kija bejsbolowego.

« »