Jako ciekawostkę należy podać,iż Rocky „Snoway” pies strong mana i zawodnika sportów walki Kamila Bazelaka również zajmuje się „sportami siłowymi”. Rocky to Malamut Alaskan należący do jednej z najsilniejszych ras na świecie.

Rocky malamut alaskan

Rocky malamut alaskan

Podczas jednego z psich treningów w piaszczystym terenie przeciągnął z łatwością ważący niemal 1,5 tony samochód marki Volksvagen Golf V na odległość ponad dziesięciu metrów. „Rocky” jest tak silny,że podczas jednego ze spacerów bez problemów poturbował dwa agresywne owczarki niemieckie, które go zaatakowały.

– Ten pies nie zna strachu -powiedział Kamil Bazelak – Nie jest agresywny, lecz kiedy atakuje go jakiś inny pies nie ustępuje pola, nie wycofuje się. Nie widziałem jeszcze nigdy na oczy tak silnego psa

Nie od parady ta rasa psów nazywana jest na Alasce „Lokomotywą Północy”. Na co dzień Kamil Bazelak trenuje z Rocky’m biegając po lesie standardowy dystans od 10-12km. Towarzyszy im jeszcze jeden Malamut Alaskan,suka Mira „Wild Wind”.

Do innego rodzaju treningów jakiemu poddawane są psy strongmana należą  przeciągania ciężarowej opony używanej w koparkach i ładowarkach, a także przeciąganie obciążonych sań.

Kamil Bazelak i jego pies Rocky

Kamil Bazelak i jego pies Rocky

Malamuty używane były przez Indian z plemienia Mahlemiute do ciągnięcia ciężkich zaprzęgów,stąd we krwi mają rywalizację siłowo-wytrzymałościową.

Rocky Snoway i Mira Wild Wind -psy Kamila Bazelaka

Rocky Snoway i Mira Wild Wind -psy Kamila Bazelaka

Malamuty to psy niezwykłe pod każdym względem.Z wyglądu przypominają wilki, są jednak łagodne dla człowieka, ale nie wobec innych psów.Wynika to z tego,że w przeszłości musiały walczyć o przywództwo w stadzie, o suki i pożywienie.Jako psy zaprzęgowe zostały wykorzystywane dopiero od 1896 roku, kiedy wybuchła gorączka złota,a poszukiwacze potrzebowali psów służących do przewożenia ciężkich ładunków.

Psy Kamila Bazelaka!

« »