Silacze wyciskali obciążniki

20 listopada o godzinie 14: 00 przy patronacie Europejskiego Centrum Sportów Siłowych i Strong Man odbyły się pierwsze Mistrzostwa Łodzi w wyciskaniu obciążników kettlebell 24 i 17, 5kg, które odbyły się w sklepie w sklepie firmowym „Teta”. Podnoszenie ciężarka kettlebell jest dyscypliną znana w wielu krajach/głównie byłego ZSRR i Grecji/.Rozgrywane są Mistrzostwa świata i Mistrzostwa Europy.

W kategorii obciążnika 17, 5kg startowali:
1.Kamil Grzegorek -36 powtórzeń
2.Zagóra Bartek – 31 powtórzeń/zwycięstwo po dogrywce/
3.Michał Karniewicz -31 powtórzeń
4.Górnicki Piotr -21 powtórzeń
5.Czarnik Artur-20 powtórzeń
6.Mateusz Rachwalik -19 powtórzeń
7.Kaczmarek Wojtek -11 powtórzeń

W kategorii obciążnika 24kg startowali:
1.Tomasz Andrzejczak -36 powtórzeń
2.Sebastian Szwedkowicz- 26 powtórzeń
3.Marcin Karczak -20 powtórzeń
4.Robert Szymiel -17 powtórzeń

W kategorii odważnika 17, 5kg z wynikiem 36 powtórzeń zdecydowanie zwyciężył Kamil Grzegorek nad Michałem Karewiczem i Bartkiem Zagórą, którzy zrobili identyczny wynik wynoszący po 31 powtórzeń. Doszło, więc do dramatycznej dogrywki pomiędzy tymi dwoma zawodnikami, w której dominował Bartłomiej Zagóra.Obydwaj uzyskali wyniki lepsze od lidera tejże kategorii Kamila Grzegorka, uzyskując kolejno 37 i 40 powtórzeń, ale nie miało to wpływu na klasyfikację generalną i uzyskanie pierwszego miejsca, ponieważ zawodnicy walczyli w dogrywce o tylko drugą lokatę.
W kategorii odważnika 24kg na pierwszym miejscu uplasował się znany w Polsce trójboista Tomasz Andrzejczyk z wynikiem 36 pełnych powtórzeń. Na drugim miejscu znalazł się Sebastian Szwedkowicz, który wykonał 26 ruchów, a na trzeciej pozycji stanął Marcin Karczak.
Zawodnicy otrzymali od firmy Teta wiele cennych nagród, którymi były między innymi torby sportowe, koszulki.
Poza konkursem wystąpił zawodnik Strong Man Kamil „Vanderlei” Bazelak reprezentujący Europejskie Centrum Sportów Siłowych i Strong Man, który bez trudu wykonał 67 powtórzeń obciążnikiem 24kg.
Niebawem odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w tej stosunkowo młodej w Polsce dyscyplinie sportu.

« »