Strongman i zawodnik sportów walki Kamil Bazelak brał udział w  VII Kampanii Białych Serc organizowanej przez Mariusza i Anielę Zalewskich, gdzie dał wykład na temat narkotyków i przemocy na ulicach w Gimnazjum nr.2 im.Kardynała Wyszyńskiego w Niedzborzu wskazując młodym ludziom inne alternatywy, życia z dala od przemocy, agresji i narkotyków. W listopadzie 2011 roku Kamil Bazelak objął oficjalnie patronat nad nowo tworzonym oddziałem Grupy Zalewski Patrol. Oddział ten w chwili obecnie dynamicznie działa na terenie Mławy i okolic i liczy już 67 woluntariuszy.

Kamil Bazelak po walce na gali KSW 18 wybiera się do Mławy, gdzie wraz z woluntariuszami z grupy Zalewski Patrol weźmie udział w patrolu mającym na celu pomaganie ludziom bezdomnym i potrzebującym pomocy. Zgodnie z planami popularny „Vanderlei” weźmie również udział w pokazach sportów walki w jednej z miejscowych szkół.

Grupa Zalewski Patrol

Grupa Zalewski Patrol

Kilka słów do woluntariuszy Zalewski Patrol!

Chciałbym wszystkim Was przeprosić za to, iż nie zdołałem uczestniczyć w uroczystym zakończeniu Kampanii Białych Serc. Mam nadzieję, że niebawem nadrobimy ten stracony czas i dzięki Wam również się czegoś konstruktywnego nauczę pomagając innym tak jak Wy to robicie na co dzień. Charytatywna pomoc jaką niesiecie bezdomnym powinna być apoteozowana, nagłaśniana, gdyż tak naprawdę nie wielu ludzi potrafiłoby się tak bezinteresownie zaangażować. W dzisiejszych czasach pogoni za pieniędzmi, utracie systemu wartości ludzie zapominają o innych ludziach. Altruizm jest rzadkim zjawiskiem, dlatego też Wasza postawa cieszy serca i daje nadzieję.
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Woluntariuszy Grupy Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów. Do zobaczenia wkrótce.
Kamil Bazelak

Film z akcji Grupy Patrol Zalewski

« »