Kamil Bazelak zwyciężył podczas Extreme Gladiators we Władysławowie z wrestlerami z USA i Niemiec w tzw.’Triple Match”, czyli walce przeciwko dwóm wrestlerom. Walka zajęła „Vanderleiowi” około minuty. Pierwszy z przeciwników pochodzący z Niemiec Karsten Beck zostal wyliczony po efektownym rzucie Kamila Bazelaka. Następnie walka przeniosła się do parteru, gdzie sędzia przerwał walkę. Drugi wrestler „Dark Soul” z USA również nie podniósł się po uderzeniu w klatkę piersiową, jakie zadał mu strongman i przygnieciony w parterze przez Kamila Bazelaka został poddany przez sędziego, którym był doskonały zawodnik z KSW Antoni Chmielewski. Walki wbrew powszechnemu zwyczajowi nie były ustawione i wyreżyserowane, a zawodnicy wrestlingu nie spodziewali się technik, jakie zademonstrował strongman Kamil Bazelak. Walka była w 100% realna.

Kamil Bazelak i Bernard Van Damme

W pozostałych pojedynkach zaprezentowali się:
Bernard Van Damme i mistrz Europy Cybernic Machine, Collossus, Emil Sitoci.
Na szczególną uwagę zasługiwał pojedynek między dwoma odwiecznymi rywalami pochodzącymi z Belgii Cybernic Machine’m a Bernardem Van Damme.Walka z ringu przeniosła się na salę i wrestlerzy walczyli wśród publiczności używając krzeseł, stołów, koszy. Z uwagi na to, iż obaj się nieźle pokiereszowali walka dalej nie była kontynuowana i pojedynek uznano za nierozstrzygnięty.

PONIŻEJ KRÓTKI WYWIAD Z KAMILEM BAZELAKIEM:

Podczas walk wrestlingowych odnowiła mi się stara kontuzja i zerwałem mięsień brzuchaty łydki, co spowodowało, że musiałem się udać do szpitala w Wejherowie, gdzie lekarze chcieli mi założyć gips.Wybrałem jednak zabiegi z laseroterapii i drenażu limfatycznego, które okazały się niezwykle skuteczne.W tej chwili przechodzę rehabilitację w związku, z czym nie mogę trenować i przygotowywać się do walki w KSW Fight Club. Nie poddaję się jednak i mam nadzieję, że zdążę z rehabilitacją do 9 października.
Odnośnie imprezy Gladiators Extreme to sądzę, 3-dniowe tournee po Polsce z gwiazdami kulturystyki i MMA dały możliwość wzbogacenia swej wiedzy z zakresu tych dyscyplin sportowych i poznania bliżej na stopie prywatnej Ronniego Colemana, Doriana Yatesa i Mameda Khalidova.
Osobiście uczestniczyłem w seminariach w pokazach w Termach Podhalańskich, w seminariach w Krakowie(Zabrze mnie niestety ominęło) i w kulminacji imprezy, jaka miała miejsce we Władysławowie.
Władysławowo było imprezą łączącą ze sobą sporty walki ze sportami siłowymi.Wystąpili na niej prawdziwi gladiatorzy XXI wieku Ronnie Coleman, Dorian Yates, Mamed Khalidov, zawodnicy KSW, a także wrestlerzy z całego świata. Na Extreme Gladiators każdy nawet najbardziej wybredny widz mógł znaleźć coś dla siebie.
Wielkie podziękowania dla portalu SFD za współorganizację seminariów i wielkiej fety we Władysławowie, dla profesora zapasów, wielokrotnego medalistę Andrzeja Suprona za organizację walk wrestlingowych, a także dla federacji KSW za organizację treningu medialnego.

« »