Kamil Bazelak zdał egzamin na czarny pas -1 Dan Sei Budokai. Popularny „Vanderlei” pierwotnie egzamin ten miał zdawać w lipcu w Rumunii,jednakże z przyczyn niezależnych nastąpiło to dopiero w październiku przy okazji wizyty hanshi Voinescu w Polsce.

Sei Budokai jest wszechstronnym i full contactowym stylem walki. Treningi są przekrojowe i obejmują kopnięcia, uderzenia, walkę w parterze, obalenia, uderzenia głową. Dodatkowo adepci Sei Budokai ćwiczą techniki oddechowe i energetyczno-koncertujące.

Początki Sei Budokai datują się na 2000 rok, kiedy powstała organizacja BIKO ( BUDOKAI INTERNATIONAL KARATE ORGANIZATION) zrzeszająca karateków, którzy odeszli od systemu Knock-Down Kyokushin i zaczeli uprawiać karate wszechstylowe.Na czele tej organizacji stoi hanshi Leonardo Voinescu(8 dan Budokai, 4 dan Judo),prezydentem honorowym jest Dave Junkers, 7 dan Budokai, 5 dan Judo,a dyrektorem technicznym Sem Schilt 4 dan Budokai.

Zawodnicy Sei Budokai rywalizują ze sobą we własnej  formule „All Round Fighting”, jednakże można ich spotkać również na zawodach MMA,K1, MuayThai, Kickboxingu czy Kudo.

15-16 październik odbyło się w Polsce w Łodzi seminarium i egzaminy na pasy z legendą karate Leonardo Voinescu. Egzaminy na czarne pasy zdali:

2 Dan – sensei Andreas Setzer

1Dan- sensei Kamil Bazelak

1Dan- sensei Artur Smoleń

Na egzaminie wymagane są:

-znajomość wszystkich technik Sei Budokai

-umiejętność wykonywania kata Sanchin,Yantsu,Tensho

-walka 30 x 1,5 minuty lub 2 minuty bez jakikichkolwiek przerw odpoczynkowych

Egzamin na „Black Belt” w Sei Budokai nie był jedyny jaki się odbywał, gdyż mniej  zaawansowani adepci karate z powodzeniem zdawali na stopnie od 10-4 kyu.

Wizyta hanshi Voinescu w Polsce była niewątpliwie wielkim wydarzeniem dla karateków z Sei Budokai. Na matach przez dwa dni zajęć licznie pojawili się zawodnicy z Kędzierzyn Koźle,Tarnowa i Łodzi, którzy  w pocie czoła weryfikowali swoją wiedzę i uczyli się nowych technik szczególnie w parterze. Kolejne egzaminy i seminarium odbędą się latem 2012 roku w Niemczech.

« »