14 czerwca 2008 roku w Łodzi w hali Parkowej przy ul.Małachowskiego odbyła się mega impreza Night of Champions.

Było to widowisko wielo-przekrojowe podczas którego można było zobaczyć rozmaite dyscypliny sportu, a mianowicie kulturystykę amatorską i kulturystykę zawodową, fitness, Strong Man i walki Martial Mixed Arts –MMA.

Gwiazdą wieczoru był 8-krotny Mr.Olympia Ronnie Coleman. Profesjonalną ochronę podczas imprezy zapewniła firma Rutkowski Security-Service. Podczas imprezy obecny był osobiście detektyw Krzysztof Rutkowski. Imprezę prowadził znany łódzki konferansjer Przemysław Krawczyk.

Patronem medialnym imprezy było czasopismo branżowe Kulturystyka i Fitness „KIF”, które dawało zapowiedzi imprezy na swoim portalu internetowym i na łamach gazety. Widowisko filmowane było przez telewizję nSPORT polską stacja telewizyjna, należąca do Grupy ITI i przez telewizję TVP1.

Występ w „Night of Champions „ zainaugurowali strongmani,którzy rywalizowali ze sobą w jednej morderczej konkurencji,którą był tzw. „Martwy ciąg” na amerykańskich oponach ciężarowych. Były to zmagania Extreme Strong Man BSN.
Fundatorem opon ciężarowych była firma Autotraper –znanego dealera aut amerykańskich.Konkurencja nie była wykonywana klasycznie to znaczy z samej ziemi,lecz z uwagi na wysokość opon strongmani dźwigali ciężar mniej więcej z wysokości goleni.
Po rozgrzewce zawodnicy zaczęli zmagania od 310kg.Ciężar ten zaliczyli bez specjalnego trudu.Następnie były ciężary 350kg,370kg,390kg i 410kg.Na tym ciężarze zakończył rywalizację Tomasz Lech Papaj.
Pozostali zawodnicy zaliczyli ciężar 430kg i ostateczna selekcja zakończyła się na 460kg.Tutaj przy tym ciężarze Kamil Vanderlei Bazelak przy podnoszeniu 460kg rozerwał sobie skórę na dłoniach i zakończył rywalizację. Jako usprawiedliwienie można dodać tylko, że jako jedyny zawodnik wykonywał tą konkurencję bez pasków. Zwyciężył Waldemar Rafi Rafiński. Po zakończeniu zmagań zawodnicy otrzymali statuetki Extreme Strong Man BSN.

Kamil Bazelak i Waldemar Rafiński podczas gali Night of Champions w Łodzi

Ronnie Coleman i kulturyści na gali Night of Champions w Łodzi

Karol Celiński vs Łukasz Babik na gali Night of Champions w Łodzi

« »