Strongman i karateka Kamil Bazelak zwrócił się z oficjalnym apelem na swojej stronie internetowej  o pomoc dla Jaśka i innych dzieci chorych na białaczkę. Dzieci te potrzebują przeszczepów zdrowego szpiku. W Polsce niestety bardzo mało ludzi decyduje się na to, aby zostać dawcą szpiku. Z czego to wynika? Po części na pewno z braku empatii dla chorych. Są tez inne przyczyny jak np. niewiedza, gdyż ludzie obawiają się o własne zdrowie i życie. Tymczasem nie istnieje żadne ryzyko…

Portal STSPORT.pl przyłącza się do poniższego apelu Kamila Bazelaka:

Chciałbym zaapelować do wszystkich ludzi , którym nie jest obojętny los chorych dzieci.

Jasiek jest wspaniałym dzieckiem, uśmiechnięty, tryskający życiem chłopiec, który ma wiele marzeń. Jest jednak bardzo ciężko chory na białaczkę. Aby żyć potrzebuje zdrowego szpiku. Dla chorych na białaczkę jedyną szansą na odzyskanie zdrowia jest przeszczep zdrowego szpiku czyli komórek macierzystych od  tzw.”genetycznego bliźniaka”, dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej ludzi rejestrowało się jako dawcy szpiku i oddawało swój szpik dla potrzebujących go chorych dzieci. W każdym większym mieście są Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictw, Punkty Pobrań. W Warszawie istnieje Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych. Im więcej osób się zarejestruje jako dawcy szpiku jako dawcy tym większe jest prawdopodobieństwo, że uratuje się jak najwięcej chorych dzieci. Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-50 lat.

Apelują do wszystkich ludzi dobrego serca, aby włączyli się w akcje oddawania szpiku, aby pomóc choremu Jasiowi i w wielu innym potrzebującej waszej pomocy dzieciom. W waszych rękach leży możliwość uratowania życia każdemu z tych chorych dzieci. Nie wahajcie się. Nic to was nie kosztuje, a naprawdę możecie pomóc. Dzięki wam na twarzy Jaśka i innych dzieci może zagościć wkrótce uśmiech radości, gdyż dzięki znalezieniu odpowiedniego dawcy odzyskają oni zdrowie…Bóg każdemu z was to na pewno wynagrodzi.

Kamil Bazelak

Źródło: www.stsport.pl

« »