27 lipca w Nowym Brzesku koło Krakowa odbyły się pokazy Strong Man w których wzięli udział strongmani startujący w Extreme Strong Man BSN 2008 Kamil Vanderlei Bazelak i Waldemar Rafi Rafiński. Impreza z udziałem strongmanów zgromadziła liczną publiczność,gdyz stawiło sie na niej całe Nowe Brzesko wraz z licznymi ochotnikami, którzy chcieli spróbować swych sił w konkurencjach Strong Man.

Zawodnicy Kamil Vanderlei Bazelak i Waldemar Rafi Rafiński zademonstrowali szereg standardowych konkurencji Strong Man budząc niekłamany podziw wśród widzów. Strongmani nosili walizki po 130kg w spacerze farmera, buszmena 340kg, przerzucali 340kg oponę,trzymali wagę płaczu 45kg i wyciskali belki 120kg, 150kg i 160kg przy czym ciężar 160kg zaliczył tylko Vanderlei.

W przerwie z pokazem wystąpił wicemistrz Polski w kategorii do 80kg Tomasz Pabiniak, który zademonstrował układ dowolny pod muzykę,a potem wraz z ochotnikami przystąpił do porównań w klasycznych pozach kulturystycznych. Podczas pokazów Strong Man publiczność miała okazję spróbować się z ciężarami używanymi przez strongmanów, jednakże bez pozytywnych rezultatów. Dla ochotników rozegrano również mini turniej Strong Man w których nosili walizki po 30kg,trzymali wagę płaczu 7kg,przerzucali oponę 150kg i spacerowali z buszmenem 140kg.

Po zakończonych pokazach zgromadzona publiczność chętnie fotografowała się ze strongmani i brała od nich autografy.

« »