24 kwietnia 2015 roku Kamil Bazelak wziął udział jako prelegent w konferencji społecznej „Łączy nas sport nie narkotyki”,która odbyła się w Centrum Kultury w Raszynie. W konferencji wzięli udział sportowcy z całego kraju.
Celem konferencji było propagowanie wśród młodzieży zdrowego, higienicznego trybu życia, zachęcenie do uprawiania sportu i uświadomienie o destruktywnym wpływie narkotyków. Konferencję otworzył wielokrotny mistrz świata w kickboxingu Piotr Bąkowski. Organizatorką tej imprezy była Renata Nastańska, która jest pełnomocnikiem całej kampanii.

W panelu dyskusyjnym wzięło udział wielu wybitnych sportowców: Judyta Niepogoda – Mistrzyni Świata Muay Thai, Kamil Bazelak- zawodnik MMA, formuły K1 oraz Strongman, Siatkarz – Adam Nowik, oraz Artur Świercz – wybitny szermierz poruszający się na wózku inwalidzkim.

Kamil Bazelak podczas wykładu przedstawił historię swojego życia, od początków jego rywalizacji sportowej w karate do obecnych czasów, występów w w zawodach strongman, K-1 i MMA. „Vanderlei” przedstawiał młodym ludziom przykłady korzyści płynących ze sportu, z dala od narkotyków, alkoholu i agresji na ulicach. Z podobną prelekcją wystąpiła również mistrzyni świata Muay Thai Judyta Niepogoda.

« »