Zamek w Bobolicach jest szóstym zamkiem jaki zwiedził w ostatnich czasie strongman Kamil Bazelak. Warownia została zbudowana w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego.

– Początkowo zamek miał bronić terytorium Polski przed najazdami Czechów – objaśnia Kamil BazelakWedług źródeł historycznych na pełne dziewięć lat w 1370 roku warownia przeszła pod władanie zdrajcy Władysława Opolczyka, a później  rządził nią Węgier Andrzej Schoeny , który uczynił z niej ostoję dla zbójników napadających kupców i miejscową ludność. Porządek z bandytami zrobił król Władysław Jagiełło, który w 1391 roku przyłączył twierdzę z powrotem do Królestwa Polskiego. W 1587 roku zamek został zdobyty przez wojska Maksymiliana III Habsburga, jednakże bardzo szybko został odbity i przejęty z powrotem przez wojska Jana Zamoyskiego. W 1657 roku roku podczas najazdu szwedzkiego zamek został mocno zniszczony i stopniowo zaczął popadać w ruinę.W 1683 roku król Jan III Sobieski zatrzymał się w Zamku w Bobolicach, jednakże jego orszak z powodu złego stanu warowni musiał nocować w namiocie.Zamek później popadał jeszcze w coraz większą ruinę. Ostatecznego zniszczenia dokonali poszukiwacze skarbów, którzy w XIX wieku w podziemiach zamku znaleźli ogromne skarby. Mieszkańcy okolicznych wsi wykorzystywali kamienie z twierdzy do budowy swoich domów i ogrodzeń.To dopełniło zniszczenia. W 1999 roku rodzina Laseckich odkupiła zamek i dokonała rekonstrukcji warowni, która dzisiaj jest udostępniona dla turystów.We wnętrzach zamku obowiązuje zakaz robienia zdjęć, jednakże pomimo to udało mi się zrobić kilka fotek – powiedział Kamil Bazelak
-Zachęcam wszystkich do zwiedzenia tej Bobolickiej Twierdzy, gdyż pobyt w niej zapewni niezapomnianą przygodę  i pozwoli każdemu wzbogacić swoją wiedzę historyczną – zakończył strongman.

« »