W dniu dzisiejszym w Teatrze S w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa przed galą boksu zawodowego w Częstochowie. Na konferencji pojawili się bokserzy zawodowi Dariusz Sęk( 16-0) i Marcin Siwy ( 1-0), a także zawodnik KSW Kamil Bazelak.

Spotkanie prasowe rozpoczął organizator gali Marcin Najman z grupy NG Promotions, który przedstawił wszystkich zawodników i specjalnie zaproszonych gości. Poinformował zgromadzonych, że gala boksu zawodowego w Częstochowie, która odbędzie się 27 października była wspólnym projektem jego i Jerzego Kuleja. Niestety jak wiadomo, Jerzy Kulej zmarł nie doczekawszy inauguracji tego eventu. NG Promotions i Urząd Miasta w Częstochowie postanowiły uczcić pamięć tego wybitnego pięściarza właśnie na październikowej gali. Cała impreza dedykowana będzie Jerzemu Kulejowi. Potem głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zdzisław Wolski, który nie mógł odżałować tego, iż Urząd Miasta nie zdążył nadać zmarłemu olimpijczykowi honorowego obywatelstwa miasta. Zapewnił jednak, że będzie on uczczony pośmiertnie. Kolejny gość Krzysztof Jeż był przyjacielem Jerzego Kuleja i kilka minut z nostalgią wspominał zmarłego boksera.

Po zakończonej części konferencji związanej z Jerzym Kulejem Marcin Najman oddał głos zawodnikom. Jako pierwszy wziął mikrofon Dariusz Sęk i powiedział,że po dwu miesięcznych przygotowaniach jest w świetnej formie. Obiecał też dziennikarzom wygranie walki przez K.O. Kolejnym zawodnikiem był Kamil Bazelak, który powiedział, że postara się dać publiczności dobrą walkę. Nie mogło również zabraknąć wątku KSW 18 i jego byłego rywala Kamila Walusia. Ostatnim bokserem, który zabrał głos był Marcin Siwy – zawodnik wagi ciężkiej, wicemistrz świata juniorów w boksie. Zapowiedział swoje drugie zawodowe zwycięstwo i zaprosił wszystkich na październikową galę.

Organizator gali z grupy NG Promotions poinformował również, że 27 października na gali w Częstochowie walczyć będą również Norbert Anzorge w formule K-1,a w formule MMA zobaczymy dwóch zawodników podopiecznych Łukasza Wosia z klubu Wydra-Gym Częstochowa.

« »