Członkowie GRUPY ZALEWSKI PATROL pod patronatem Kamila Bazelaka 11 czerwca znaleźli za sklepem Biedronka w Mławie kilku koczujących tam bezdomnych. Jedna z tych osób była chora i wymagała opieki szpitalnej. Grupa Zalewski powiadomiła odpowiednie służby, w tym także policję i straż miejską.18 czerwca o godz.22.30 patrol Zalewski podjął akcję mającą na celu ratowanie życia chorej osoby bezdomnej,której nikt do tego dnia nie udzielił żadnej pomocy. Osoba ta po interwencji patrolu została przewieziona do szpitala.

Grupa Zalewski Patrol

Grupa Zalewski Patrol

Jedna z tych osób była poważnie chora i wymagała opieki szpitalnej. Powiadomione zostały odpowiednie służby. GZP zapowiedziała, że będzie na bieżąco monitorować co się dzieje z tymi ludźmi, szczególnie chorym bezdomnym. 17 czerwca około godz. 00:30 poinformowano Grupę, że bezdomni przenieśli się pod schody budynku znajdującego się za sklepem Biedronka, i że liczba przebywających tam bezdomnych wzrosła z dwóch do czterech.

Potwierdziła się również informacja, że wśród tych osób nadal znajduje się bardzo chory człowiek. Jak zauważa Mariusz Zalewski, od 11 czerwca minęło sporo czasu, a stan tego człowieka pogorszył się.

– Już 18 czerwca docierały do nas informacje, że przestał chodzić, że w nocy krzyczał z bólu i dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze w ten sam dzień na podjęcie działań mających na celu uratowanie jego życia – mówi szef GZP.

Chory bezdomny został przetransportowany do szpitala w Mławie. Poniżej nagranie z 18 czerwca 2012 roku, godz.22.40.

– Ostatnio przeczytałem artykuł o tytule „Ratusz apeluje do mieszkańców: Nie skazujmy ich na schroniskowe zapomnienie”, gdzie między innymi napisane było, że dzięki ogromnemu sercu okazanemu przez mławian większość bezdomnych piesków zamieszczanych na stronie mlawa.pl w galerii „zaadoptuj zwierzaka” znalazło już nowy dom. My jako Grupa Zalewski Patrol zwracamy się z innym apelem do mieszkańców Mławy. Nie skazujmy żadnego człowieka bezdomnego na zapomnienie, nie pozwólmy żeby ktoś cierpiał i umierał na ulicy, pod schodami, czy w pustostanie. Nie zostawiajmy tych ludzi, nawet gdy prawda jest taka, że w większości zgotowali sobie taki los, ponieważ na własne życzenie i na własną prośbę opuścili ośrodek dla bezdomnych
– apeluje do właścicieli opuszczonych budynków Mariusz Zalewski, których prosi o zabezpieczanie takich miejsc, ponieważ ludzie bezdomni, jego zdaniem, szukają tam prowizorycznego schronienia, które później okazuje się dla nich pułapką.

Do apelu Mariusza Zalewskiego przyłączył się również patron Grupy Zalewski, Ambasador Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie strongman i zawodnik sportów walki Kamil Bazelak –Po ostatniej polemice e-mailowej z Burmistrzem Miasta Mława mgr Sławomirem Kowalewskim myślałem,że coś się zmieni na linii Urząd Miasta w Mławie a Grupą Zalewski Patrol. Jak widać jednak są ludzie do których nie można w żaden sposób dotrzeć w sposób racjonalny. Przecież współpraca miejskich urzędników i burmistrza z Mariuszem Zalewskim przyczyniłaby się tylko do poprawy sytuacji w mieście,a nie do jej pogorszenia. Nie rozumiem tego zacietrzewienia Pana Burmistrza Kowalewskiego, mam jednak głęboką nadzieję,że przy następnych wyborach samorządowych ludzie z Mławy, potencjalni wyborcy rozliczą go i na stanowisku Burmistrza Mławy zasiądzie ktoś kto potrafi współpracować z charytatywnymi organizacjami poza samorządowymi takimi jak Grupa Zalewski Patrol.

« »