Znany zawodnik MMA Kamil Bazelak (2-6) zastąpi kontuzjowanego Wojciecha „Akodo” Bulińskiego podczas nadchodzącej gali Bushido Heros Series 2015 & KOK World GP 2015 in Vilnius. Polski fighter zmierzy się z weteranem litewskiego MMA, Tomasem Pakutinskasem (10-11-1). Podczas gali w formule K-1 wystąpi dwóch innych polskich zawodników: Dawid Mirkowski i Michał Turyński. Pojedynek wejdzie w skład karty Fight Box Series.


40-letni zawodnik ostatnio walczył na angielskim rynku, gdzie pokonał silnego Carla Etheringtona a uległ Stav’owi Economou, Oli Thompsonowi i w dość kontrowersyjnych okolicznościach, Lloydowi Bakerowi niespełna dwa tygodnie wstecz. Bazelak zaczynał przygodę ze Sportami Walki od Karate, ale także dźwigał ciężary jako strongman i toczył kickboxerskie pojedynki.

W Wilnie nie stoi na straconej pozycji, bowiem Pakutinskas to solidny ale przeciętny zawodnik wywodzący sie z Kickboxingu. Występuje głównie na galach Donatasa Simanaitisa i przy obecnej dość słabej konkurencji w wadze ciężkiej w tym kraju uchodzi za najlepszego litewskiego fightera tej kategorii wagowej.

-Za dwa tygodnie jadę do Wilna, gdzie zmierzę się z Tomasem Pakutinskasem (10-11) na gali Bushido Hero Series 2015.
„Bądźcie mocni i mężnego serca, wszyscy, którzy pokładacie ufność w Panu”. (Ps.31,25)
– napisał na swoim profilu na facebooku Kamil Bazelak.

Gala Bushido Lithuania organizowana przez MMA Bushido i kierowana przez promotora Donatasa Simanaitisa to jedna z najdłuższych ciągłością imprez w Europie. Ma za sobą już blisko kilkanaście lat doświadczenia a na jej arenie występowali tak z nani zawodfnicy jak Fiodor Emelianenko, Masakazxu Imanari, Buakaw Banchamek czy nasz Mamed Khalidov, który poniósł tu 3 porażki przed czasem z 4 swoich przegranych walk.

źródło: fightsport.pl

Tomas Pakutinskas vs Janusz Dylewski

« »