Pięściarz wagi ciężkiej Marcin Najman (13-4, 9 KO) otrzymał propozycję stoczenia pojedynku bokserskiego podczas gali, która odbędzie się 16 kwietnia w katowickim ‘Spodku’, gdzie w walce wieczoru kibice zobaczą pojedynek Tomasza Adamka.

Marcin Najman

Marcin Najman

Najman miałby stoczyć swoją kolejną walkę w boksie zawodowym, a jego rywalem miałby być młody bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki (4-0, 4 KO). Kownacki obecnie mieszka w USA, gdzie szkoli swoje bokserskie umiejętności. Pięściarz ten dotychczas czterokrotnie wychodził na zawodowy ring i czterokrotnie kończył walkę przed czasem. Najman w krótkiej rozmowie z BoxingNews.pl opowiedział o propozycji, jaką otrzymał od Tomasza Adamka oraz o planach na najbliższe miesiące w tym i o walce Kamila Bazelaka.

Kamil Bazelak

Kamil Bazelak

BoxingNews.pl – Marcin, jakie plany na nowy rok. Dojdzie do rewanżu z Saleta?

Marcin Najman – Z przyjemnością bym ten rewanż stoczył, ale tak jak mówiłem po walce nie wierze by Saleta się zgodził. Zapowiadał, że mnie zbije, że mnie upokorzy, a tym czasem dostał bicie życia. On ma świadomość, że w rewanżu byłaby powtórka z rozrywki. Pewnie, dlatego żąda za rewanż astronomicznej kwoty pól miliona złotych. Z drugiej strony rozumiem go, bo znowu czekałaby go ciężka przeprawa, ale za te pieniądze mógłby sobie kupić mieszkanie, bo na razie mieszka jak włóczęga, bez meldunku, co parę miesięcy gdzieś indziej.

BN – A skoro nie rewanż to co?

MN – Kilka godzin temu dostałem ciekawą propozycje od Tomka Adamka, by na jego gali 16 kwietnia w Spodku zmierzyć się z Adamem Kownackim. To bardzo ambitny, młody zawodnik i ta walka mogłaby być ciekawym rozwiązaniem. Choć wszystko zależy jak zwykle od warunków finansowych.

BN – A co z Twoimi planami promotorskimi?

MN – Planuje w tym półroczu, być może w maju, dużą galę w Częstochowie. Wcześniej 11 lutego również w Częstochowie, będę robił mały pokaz dwóch, trzech walk pokazowych na elitarnej imprezie karnawałowej. Wystąpi tam Kamil Bazelak. Poza tym na początku lutego ponownie zorganizuje już po raz IX charytatywny mecz „Bokserzy vs. Żużlowcy”.

BN – Dzięki za rozmowę.

MN – Dziękuję i pozdrowienia dla kibiców…

« »