Archiwum dla: Mariusz Koniecki


31 lipca odbyły się międzynarodowe zawody w Ślesinie z cyklu European Strongest Man Championship”Zmagania Tytanów”. Zawody zgromadziły kilkutysięczną publiczność,która wyśmienicie bawiła się obserwując i dopingując siłaczy ,którzy zmagali się w kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Europy organizowanych przez Europejskie Centrum Sportów Siłowych i Strong Man.W szranki stanęli tym razem reprezentanci Polski,Łotwy,Anglii,Szkocji i Holandii.Na start stawiło się dwunastu zawodników. Rozegrano siedem ciężkich konkurencji w przeciągu trzech godzin a siłaczom zmagania utrudniał z pewnością piasek na plaży w który zapadali się niemalże po kostki w trakcie wykonywania konkurencji. Po siedmiu konkurencjach zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach.

1.Piotr Dybus 70 ptk
2.Mariusz Koniecki 60 ptk
3.Rolands Gulbis/Łotwa/ 57 ptk
4.Raymon Merckx/Holandia/ 48 ptk
5.Artur Patyk 45 ptk
6.Adam Townsed/Anglia/ 44ptk
7.Kamil Bazelak 42ptk
8.Waldemar Rafiński 40ptk
9.Guntars Kusins/Łotwa/ 40ptk
10.Wojciech Zaręba 39ptk
11.Raymond Christie/Szkocja/ 35ptk
12.Adam Małż 25 ptk

Mistrzostwa Polski Strong Man – Radomsko 2004

24 października 2004 roku odbył się w Radomsku kolejny etap Mistrzostw Polski Strong Man. Impreza cieszyła się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców Radomska i na zawodach zjawiło się kilka tysięcy ludzi. Przy sprzyjającej pogodzie, żywiołowej publiczności wszyscy bawili się doskonale, a zawodnicy pomimo końcówki swojego sezonu startowego wspięli się na wyżyny swoich umiejętności zachwycając kibiców popisami olbrzymiej siły i dynamiki.

Rozegrano sześć niezwykle ciężkich konkurencji:

1.walizki 130kg na odległość 20 metrów + bieg i wrzucanie trzech worków po110kg na podest
2.martwy ciąg z obciązeniem 750kg
3.wyciskanie belki 120kg na ilość ruchów
4.zegar 360kg
5.ciągnięcie aut w siadzie
6.przerzucanie opony 6 obrotów x 370kg

Zawodnicy uplasowali się na następujący miejscach:
1.Robert Szczepański -42 punkty
2.Sławomir Orzeł -31,5 punktów
3.Waldemar Rafiński -23 punkty
4.Mariusz Koniecki -23 punkty
5.Adam Małż -17,5 punktów
6.Kamil Bazelak -17 punktów
7.Artur Patyk- 14 punktów

Wyniki szczegółowe:

Przerzucanie opony 370kg:
1.Szczepański 19,96 sek
2.Rafiński 21,22 sek
3.Orzeł 23,25 sek
4.Konicki 24.00 sek
5.Małż 27,10 sek
6.Bazelak 28,31 sek
7.Patyk -5 obrotów

Spacer farmera z walizkami 130kg na odległośc 20 metrów + bieg i załdunek 3 worków po 110kg na platformę:

1.Szczepański 27,03 sek
2.Orzeł 27,37 sek
3.Konicki 31,69 sek
4.Rafiński 35,47 sek
5.Małż 36,06 sek
6.Bazelak 41,09 sek
7.Patyk 44,50 sek

Zegar 360kg:

1.Szczepański 1100
2.Orzeł 1070
3.Konicki 760
4.Patyk 750
5.Małz 730
6.Bazelak 580
7.Rafiński 360

Wyciskanie belki 120kg:

1.Szczepański 9
2.Orzeł 8
3.Konicki 7
4.Patyk 6
5.Rafiński 5
6.Małz 5
7.Bazelak 3

Martwy ciąg z platformą 750kg:

1.Szczepański 21
2.Rafiński 20
3.Orzeł 20
4.Bazelak 16
5.Konicki 15
6.Patyk 14
7.Małz 6

Ciągnięcie dwóch voyagerów w siadzie z liną:

1.Szczepański 33,66 sek
2.Bazelak 43,22 sek
3.Małz 54,69 sek
4..Rafiński 4 metry
5.Orzeł 3 metry
6.Patyk 2 metry
7.Konicki 1 metr

19 czerwca 2004 na stadionie w Parzęczewie odbyła się kolejna edycja z cyklu Mistrzostwa Polski Strong Man.

Przy sprzyjającej aurze i doskonałej publiczności rozegrane zostało sześć niezwykle ciężkich i widowiskowych konkurencji. Jak zwykle zawody zdominował Robert” Maximus” Szczepański, a na drugim miejscu mocno deptał mu po piętach Sławomir Orzeł.
Jeden z zawodników federacji ECSS Kamil Bazelak tym razem wcielił się w rolę sędziego i oceniał wyniki swoich kolegów po fachu.

mistrzostwa-polski-strongman-w-parzeczewie

adam-malz-mistrzostwa-polski-strongman-w-parzeczewie-2

kamil-bazelak-mistrzostwa-polski-strongman-w-parzeczewie

Klasyfikacja generalna zawodów:
1. Robert Szczepański 36 ptk
2. Sławomir Orzeł 27 pkt
3. Waldemar Rafiński 19ptk
4. Artur Patyk 19 ptk
5. Adam Małż 14 ptk
6. Mariusz Koniecki 11ptk

Wyniki szczegółowe:
PRZERZUCANIE OPONY 370kg x 5
1.Mariusz Koniecki 32,12 sek
2.Waldemar Rafiński 19,10 sek
3.Artur Patyk 19,12 sek
4.Sławomir Orzeł 19,50 sek
5.Robert Szczepański 17,69 sek
6.Adam Małż 21,69 sek

SPACER BUSZMENA 340kg
1.Mariusz Koniecki 14,12 sek
2.Waldemar Rafiński 14,25 sek
3.Artur Patyk 9,34 sek
4.Sławomir Orzeł 8,62 sek
5.Robert Szczepański 7,84 sek
6.Adam Małż 17,47 sek

MARTWY CIĄG 700kg
1.Mariusz Koniecki 9
2.Waldemar Rafiński 14
3.Artur Patyk 11
4.Sławomir Orzeł 17
5.Robert Szczepański 18
6.Adam Małż 15

CIĄGNIĘCIE TIRA NA ODLEGŁOŚĆ 10 METRÓW POD LEKKĄ GÓRKĘ
1.Mariusz Koniecki 30,47 sek
2.Waldemar Rafiński 55 sek
3.Artur Patyk 41,97 sek
4.Sławomir Orzeł 29,84 sek
5.Robert Szczepański 20,69 sek
6.Adam Małż 46 sek

SPACER DRWALA 200kg
1.Mariusz Koniecki 32,80 m
2.Waldemar Rafiński 40 m
3.Artur Patyk 43,10 m
4.Sławomir Orzeł 60 m
5.Robert Szczepański 61,30 m
6.Adam Małż 37,80 m

WIĄZANA / DWIE SKODY FABIE W SIADZIE+KOWADŁO 200KG+OPONA 300KG X 3 RZUTY
1.Mariusz Koniecki 55,19 sek
2.Waldemar Rafiński 40,03 sek
3.Artur Patyk 46,28 sek
4.Sławomir Orzeł 42,29 sek
5.Robert Szczepański 34,78 sek
6.Adam Małż 46,01 sek

Powered by ST.