Archiwum dla: ecss


26 lutego 2006 roku o godzinie 22:00 w Magazynie Sportowym TVP 3 emitowana zostanie obszerna relacja z przygotowań do sezonu 2006 Strong Mana Kamila Vanderleia Bazelaka. Oprócz wyczerpujących wywiadów zobaczyć można będzie elementy treningu specjalistycznego jakie zaprezentuje zawodnik Europejskiego Centrum Sportów Siłowych i Strong Man. Zapraszamy do relacji. Powtórka programu będzie 27 lutego o godzinie 16:55.

W dniach 13,14,15 wrzesień podczas Targów Energetab odbyły się pokazy Strong Man grupy ECSS.Zawodnicy przez trzy dni wraz z pięknymi modelkami zabawiali gości targów.

Kamil Bazelak na pokazach strongman w Bielsko-Białej

Kamil Bazelak na pokazach strongman w Bielsko-Białej

Wystąpili:
Robert Maximus Szczepański
Piotr Ares Dybus
Kamil Vanderlei Bazelak
Mariusz Gepard Koniecki
Artur Alf Patyk
Waldemar Rafi Rafiński

Pokazy w wykonaniu Power Manów/Strong Man/ na terenie stoiska Legrand odbywały się:
13 – 14 września w godz. 10.30, 12.30, 14.00, 15.30
15 września 10.30, 12.30, 13.30.

Kamil Bazelak na pokazach strongman dla firmy Legrand w Bielsko-Białej

Kamil Bazelak na pokazach strongman dla firmy Legrand w Bielsko-Białej

30 minut przed każdym pokazem ekipa hostess/ i Strong Mani (2 hostessy i 2 Strong Manów)  pojawiała się na terenie targów, żeby zaprosić jak najwięcej Gości na stoisko Legranda. Oprócz nagród w konkursach siłowych i sprawnościowych będzie raz dziennie można było wylosować nagrodę w ramach NAGRODY DNIA (3 sztuki DVD SONY) – losowanie o godzinie 15.00 pierwszego i drugiego dnia, trzeciego dnia o 12.00. Przy wręczaniu nagród asystowali PowerMani. Dodatkowa nagroda dla otrzymujących była NAGRODĄ DNIA – zdjęcie z Strong Manami.

Konkurencje na pokazach:

Spacer Farmera (walizki 2 x 130 kg i 2 x150kg)
Dla Publiczności (walizki 2 x 50 kg)

Spacer Buszmana (350 kg)
Dla Publiczności (180 kg)

Wyciskanie Belki 130 kg i 160kg
Dla Publiczności 50 kg

Waga Płaczu 45 kg
Dla Publicznośći 10 kg i 15kg

Noszenie 200kg szafy po wybiegu

Przerzucanie opony/ 360kg/
Dla Publiczności 150kg

4 września o godzinie odbyły się pokazy Strong Man w Warszawie na terenie Centrum Handlowego „Bemowo – Carrefour”, ul. Powstańców Śląskich 26. Pokazy zostały podzielone na trzy części trwające po 30 minut:
a) pierwsze wejście około godz. 13.00
b) drugie wejście około godz.. 15.00
c) trzecie wejście około godz. 17.00

Wystąpili zawodnicy:

1.Robert Maximus Szczepański
2.Kamil Vanderlei Bazelak
3.Waldmemar Rafi Rafiński
4.Mariusz Gepard Koniecki
5.Artur Alf Patyk

Konkurencje:
-spacer farmera 130kg i 150kg
-spacer buszmena 350kg
-przerzucanie opony 360kg
-wyciskanie belki 130kg
-waga płaczu 45kg

30 sierpnia w Wolborzu godzinie 20:00 odbyły się pokazy Strong Man organizowane przez Europejskie Centrum Sportów Siłowych i Strong Man. Impreza połączona byłaby z zabawą dla publiczności trwać będzie do godziny 23:00.

Podczas pokazów zaprezentowali się:
Robert „Maximus” Szczepański
Kamil „Vanderlei” Bazelak

Konkurencje:
1.martwy ciąg z platformą
2.przerzucanie opony 360kg
3.wyciskanie belek 130kg,140kg
4.spacer buszmena 350kg
5.spacer farmera walizki 130kg i 150kg
6.waga płaczu przodem 45kg

13 sierpnia na pokazach w Toruniu pod hipermarketem Carrefour o godz. 16:00 zaprezentowali się zawodnicy Strong Man ECSS, którzy startowali w ostatnich edycjach European Strongest Man Championship 2005 w Ślesinie i Sieradzu, które były transmitowane przez telewizje Polsat Sport, Polsat i Polsat 2.

W Toruniu w pokazie wystąpili:

1.Robert Maximus Szczepański
2.Wojciech Shrek Zaręba
3.Kamil Vanderlei Bazelak
4.Waldemar Rafi Rafiński
5.Artur Alf Patyk

Zawodnicy zademonstrowali przed publicznością sześć konkurencji:
1.spacer farmera z walizkami po 130kg
2.spacer buszmena z obciążeniem 350kg
3.przerzucanie opony 360kg
4.wyciskanie belek
5.waga płaczu
6.ciągnięcie wozu strażackiego

9 lipca 2005 roku odbyły się pierwsze międzynarodowe zawody zorganizowane przez ECSS.
Rywalizowali z sobą zawodnicy z Bułgarii, Polski, Łotwy, Estonii, Rosji, którzy startowali w następujących parach:

1. Juris Judko-Łotwa – Piotr Dybus „Ares”
2. Stoian Thodorchev -Bułgaria – Mariusz Koniecki „Gepard”
3.Ingus Kaktanieks-Łotwa – Artur Patyk „Alf”
4.Meelis Pungits-Estonia -. Adam Małż „Adams”
5.Guntars Kusins-Łotwa- Kamil Bazelak „Vanderlei”
6.Olieg Dudkin-Rosja – Waldemar Rafiński „Rafi”

Impreza transmitowana była na żywo przez telewizje POLSAT SPORT.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE ZAWODÓW:

1.Ingus Kaktanieks-50ptk
2.Artur Patyk-42,5 ptk
3.Piotr Dybus-40ptk
4.Stoian Thodorchew-38,5 ptk
5.Oleg Dudkin-37 ptk
6.Waldemar Rafiński-30ptk
7.Meelis Pungits-28,5 ptk
8.Adam Małż-28 ptk
9.Guntars Kusins-26,5 ptk
10.Mariusz Koniecki-26 ptk
11.Kamil Bazelak-25 ptk
12.Juris Judko-17 ptk

SPACER FARMERA 150KG WALIZKI I WRZUCANIE WORKÓW 120KG NA RAMPĘ
1.Meelis Pugints -26,76 sek
2.Ingus Kaktanieks- 27,20 sek
3.Stoian Thodorchew- 28,28 sek
4.Olieg Dudki -38,38 sek
5.Waldemar Rafiński -49,15 sek
6.Piotr Dybus -53,09 sek
7.Artur Patyk-56,62 sek
8.Guntars Kusins -69,86 sek
9.Juris Judko 1,43 min
10.Mariusz Koniecki-walizki 20 metrów-1,24 min
11.Kamil Bazelak- walizki 20 metrów-1,34 min
12.Adam Małż-walizki 2 metry

SPACER BUSZMENA I PRZERZUCANIE OPONY
1.Mariusz Koniecki-32,16 sek
2.Artur Patyk-38,24 sek
3. Ingus Kaktanieks- 42,93 sek
4.Kamil Bazelak-43,06 sek
5.Adam Małż- 51,63 sek
6.Piotr Dybus-52,94 sek
7.Meelis Pugints -57,33 sek
8.Waldemar Rafiński-spacer buszmena 20 metrów i 2 obroty oponą
9. Guntars Kusins -spacer buszmena 15 metrów
10.Olieg Dudkin-14,40 metrów spacer buszmena
11. Stoian Thodorchew- 11,10 metra spacer buszmena
12.Juris Judko-3,5 metra spacer buszmena

ZEGAR
1.Ingus Kaktanieks -820 stopni
2.Artur Patyk-670 stopni
3.Adam Małż- 660 stopni
4.Stoian Thodorchew-510 stopni
5.Piotr Dybus -450 stopni
6.Mariusz Konecki-440 stopni
7.Kamil Bazelak-420 stopni
8.Guntars Kusins-300 stopni
9.Waldemar Rafiński-180 stopni
10.Juris Judko-150 stopni
11.Olieg Dudki i Meelis Pugints-0 stopni

MARTWE CIĄGI
1.Olieg Dudkin-23 powt
2.Ingus Kaktanieks-22 powt
3.Stoian Thodorchew i Piotr Dybus -18 powt
4.Meelis Pungits-17 powt
5.Waldemar Rafiński-16 powt
6.Adam Małż-15 powt
7.Kamil Bazelak-14 powt
8.Juris Judko,Guntars Kusins,Artur Patyk-12 powt
9.Mariusz Koniecki-10 powt

WYCISKANIE BELEK
1.Artur Patyk i Olieg Dudkin -7 powt
2.Guntars Kusins i Piotr Dybus – 6 powt
3.Stoian Thodorchew- 4 powt
4.Ingus Kaktanieks,Juris Judko,Waldemar Rafiński- 3 powt
5.Kamil Bazelak,Adam Małż,Mariusz Konecki-1 powt
6.Meelis Pungits-0 powtórzeń

W wyniku omyłki przy naliczaniu punktów poszczególni zawodnicy z Baltic Team otrzymali kilka punktów więcej co jednak ostatecznie nie miało znaczącego wpływu na klasyfikację generalną.

3 lipca w Opocznie na stadionie K.S Ceramika odbyła się pierwsza z dziesięciu cyklicznych imprez o Mistrzostwo Polski w Strong Man.Zmagania siłaczy oglądało z trybun ponad trzy tysiące osób.Zawodnicy po sześciu konkurencjach uplasowali się na następujących miejscach:

1.Robert Szczepański „Maximus”
2.Sławomir Orzeł „Max”
3.Artur Patyk „Alf”
4.Adam Małż „Adams”
5.Paweł Pachnik „Ivan”
6.Wojciech Enyama „Eny”
7.Kamil Bazelak „Vanderlei”


Jeden z zawodników Kamil Bazelak doznał podczas pierwszej konkurencji poważnej kontuzji pleców.

Wyniki szczegółowe:
Spacer Farmera 40 m na czas

1.Szczepański Robert -15,69 sek
2.Pachnik Paweł -17,97 sek
3.Patyk Artur -19,09 sek
4.Enyama Wojciech -18,75 sek
5.Małż Adam -24,97 sek
6.Orzeł Sławomir -18,32 sek
7.Bazelak Kamil -25,34 sek

Przerzucanie Opony

1.Szczepański Robert -22,25 sek
2.Pachnik Paweł -29,78 sek
3.Patyk Artur -25,65 sek
4.Enyama Wojciech -24,41 sek
5.Małż Adam -26,88 sek
6.Orzeł Sławomir -23 sek
7.Bazelak Kamil -29,44 sek

Zegar

1.Szczepański Robert -1080″
2.Pachnik Paweł -650″
3.Patyk Artur -830″
4.Enyama Wojciech -820″
5.Małż Adam -810″
6.Orzeł Sławomir -950″
7.Bazelak Kamil -610″

Wyciskanie na Barki

1.Szczepański Robert -16
2.Pachnik Paweł -12
3.Patyk Artur -18
4.Enyama Wojciech -10
5.Małż Adam -17
6.Orzeł Sławomir -20
7.Bazelak Kamil -5 /kontuzja/

Martwy Ciąg

1.Szczepański Robert -15
2.Pachnik Paweł -7
3.Patyk Artur -7
4.Enyama Wojciech -5
5.Małż Adam -10
6.Orzeł Sławomir -11
7.Bazelak Kamil -2 /kontuzja/

Konkurencja Wiązana

1.Szczepański Robert -25,44 sek
2.Pachnik Paweł -37,72 sek
3.Patyk Artur -29,37 sek
4.Enyama Wojciech -38,15 sek
5.Małż Adam -29,47 sek
6.Orzeł Sławomir -27,59 sek
7.Bazelak Kamil – 24 sek.ciagnięcie samochodów+ 6,5 m z kowadłem/kontuzja/

W dniu 6 czerwca odbyły się zawody Strong Man w Pabianicach na stadionie MKS Włókniarz. Na zawody licznie przybyli kibice z Pabianic i okolic, także w sumie rywalizację zawodników oglądało około 5 tysięcy osób. Rozegrane zostało sześć konkurencji:

Sławomir Orzeł

Sławomir Orzeł

PRZERZUCANIE OPONY 370kg x 6

-Wojciech Enyama-29,78 sek
-Paweł Pachnik-29,06 sek
-Artur Walczak-23,15 sek
-Robert Szczepański-19,53 sek
-Adam Małż- 25,06 sek
-Sławomir Orzeł- 33,78 sek
-Kamil Bazelak-30,47 sek

ZEGAR

-Sławomir Orzeł-2 i 3/4 obrotu
-Kamil Bazelak-1 i 1/4 obrotu
-Wojciech Enyama-1 i 7/8 obrotu
-Paweł Pachnik-1i 7/8 obrotu
-Adam Małż-2 i 05 obrotu
-Artur Walczak-2 i 20 obrotu
-Robert Szczepański-3 obroty

CIĄGI NA PLATFORMIE

-Sławomir Orzeł-20
-Kamil Bazelak-8
-Wojciech Enyama-10
-Paweł Pachnik-13
-Adam Małż-14
-Artur Walczak-11
-Robert Szczepański-18

TIR W LEJCACH

-Sławomir Orzeł- 35,16 sek
-Kamil Bazelak- 35,87 sek
-Wojciech Enyama- 31,25 sek
-Paweł Pachnik- 29,53 sek
-Adam Małż- 31,53 sek
-Artur Walczak- 30,19 sek
-Robert Szczepański- 29,41 sek

SPACER DRWALA

-Sławomir Orzeł- 55,30 m
-Kamil Bazelak- 33,50 m
-Wojciech Enyama- 40 m
-Paweł Pachnik- 43,10 m
-Adam Małż- 38,10 m
-Artur Walczak- 60 m
-Robert Szczepański- 63,50 m

WIĄZANA/CIĄGNIĘCIE DWÓCH FIATÓW W SIADZIE NA ODLEGŁOŚĆ 15 METRÓW+BIEG Z KOWADŁEM 200KG NA ODLEGŁOŚĆ 15 METRÓW+TRZY PRZERZUTY OPONĄ O WADZE 300KG/

-Sławomir Orzeł- 42,81 sek
-Kamil Bazelak- 49,85 sek
-Wojciech Enyama- 45,22 sek
-Paweł Pachnik- 39,13 sek
-Adam Małż- 41,81 sek
-Artur Walczak- 39,13 sek
-Robert Szczepański- 36,16 sek

W generalnej klasyfikacji zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

1.Robert Szczepański-41 ptk
2.Artur Walczak-31 ptk
3.Paweł Pachnik-26 ptk
4.Sławomir Orzeł-24 ptk
5.Adam Małż-23 ptk
6.Wojciech Enyama- 16 ptk
7.Kamil Bazelak– 7 ptk

Impreza miała bardzo wysoki poziom z uwagi na ciężkie konkurencje i wyniki osiągane w zmaganiach przez poszczególnych zawodników. Zawody rejestrowane były przez stację telewizyjną TV 4 . Transmisja z danych zawodów będzie w dn. 26 czerwca o godz. 13:30.

W dniu 3 maja odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Miasta Czerniejewo. Zawodnicy dopingowani gorąco przez miejscową publiczność zajęli kolejno:

`

-1 miejsce.A. Patyk
-2 miejsce.W.Rafiński
-3 miejsce.R.Bodnar
-4 miejsce.Ł.Wożniak
-5 miejsce.K.Bazelak
-6 miejsce.A.Pabich

Rozegrane zostały konkurencje:

1. spacer farmera z walizkami 140kg
2. opona 370kg x 6 obrotów
3. zegar 340kg
4. wyciskanie na barki maszyny 200kg
5. yok310kg
6. wišzana/kula 110kg+bieg z kowadłem 170kg+bieg z 3 palami/

1 maja 2004 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Łęczycy Krzysztofa Lipińskiego. Imprezę organizowało ECSS i Stowarzyszenie Sportowe Spartakus. Odbyła się ona na Zamku Królewskim w Łęczycy.

Od lewej Adam Małż,Sebastian Sudy,burmistrz Krzysztof Lipiński,Piotr Noga,Tomasz Perek.Na górze stoją prezes Szymczak i Artur Walczak

Od lewej Adam Małż,Sebastian Sudy,burmistrz Krzysztof Lipiński,Piotr Noga,Tomasz Perek.Na górze stoją prezes Szymczak i Artur Walczak

Zawody wygrał Artur Walczak, a łodzianin Kamil Bazelak uplasował się na szóstym miejscu.

Adam Małż

Adam Małż

Podczas OZS o Puchar Burmistrza przed zebraną na zamkowym dziedzińcu publicznością zaprezentował się polski kulturysta Michał Kopcik.

Michał Kopcik w porównaniu z publicznością

Michał Kopcik w porównaniu z publicznością

Rozegrano sześć konkurencji:

1.spacer farmera z walizkami każda po 135kg
2.przewracanie opony o wadze 370 kg 6 obrotów
3.przenoszenie wskazówki zegara o wadze 360kg
4.martwy ciąg z platforma o wadze 600kg
5.waga płaczu
6.konkurencja wiązana:
-bieg z kowadłem o wadze 170kg
-bieg z palami o wadze 120kg i 130kg
-przerzucanie opony o wadze 300kg

Powered by ST.