Krystian Kopytowski (2-0) to młody utalentowany zapaśnik i zawodnik MMA trenowany na co dzień przez Mirosława Oknińskiego.Przez kilka miesięcy był sparingpartnerem strongmana i zawodnika MMA Kamila Bazelaka i pomagał mu w przygotowaniach do walki na KSW 18, która popularny Vanderlei przegrał z uwagi na kontuzję kolana.

Krystian był trzykrotnym Mistrzem Polski w zapasach jako junior. Na Mistrzostwach Europy zajął 4 miejsce,a na Mistrzostwach Świata był siódmy.Jako amator w MMA zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów – ALMMA 15,a teraz wygrał dwie walki zawodowe. Pierwsze zwycięstwo odniósł na gali MMA Challengers 7 pokonując przez TKO Martina Sołtysika.W kolejnej walce Krystian Kopytowski zwyciężył Tomasza Tałacha przez KO podczas imprezy Profesjonalna Liga MMA 2 w Koszalinie.

-Krystian to młody,silny i zawzięty zawodnik. Uważam,że ma potencjał na zostanie najlepszym polskim ciężkim -powiedział Kamil Bazelak –Sparowaliśmy razem zarówno zapaśniczo jak i stricte w MMA i mimo, iż jest młodszym ode mnie zawodnikiem dużo się przy nim nauczyłem. Myślę,że sparingi ze mną również pozwoliły mu się odpowiednio rozwinąć, o czym świadczy między innymi jego pierwsza wygrana z bardzo silnym zawodnikiem, strongmanem Martinem Sołtysikiem,który wcześniej walczył dla organizacji M-1.Teraz po kolejnym zwycięstwie sądzę, że jego kariera potoczy się błyskawicznie– podsumował Kamil Bazelak.

« »