8 czerwca 2013 roku Kamil Bazelak wziął udział w kolejnym patrolu obywatelskim w Mławie, który zorganizowała Grupa Zalewski Patrol.

Na odprawie w biurze GZP, naczelnik Mariusz Zalewski wydał dyspozycje dotyczące planu patrolu i woluntariusze po wspólnej modlitwie ruszyli w teren. Działania patrolu rozpoczęły się od rekonesansu w Kuklinie, gdzie Stowarzyszenie Hospicjum im. Królowej Apostołów zakupiło działkę budowlaną pod budowę hospicjum. Po sprawdzeniu okolicznych krzaków i pustostanów grupa udała się do Mławy. Tam po wielu godzinnym objeżdżaniu miasta i przeszukiwaniu opuszczonych budynków działania operacyjne woluntariuszy zakończyły się w końcu sukcesem. W pobliżu sklepu Biedronka w Mławie znaleziono w jednym z pustostanów dwóch koczujących bezdomnych, którzy zwrócili się do Grupy Zalewski Patrol z prośbą o pomoc. Po rozmowie z woluntariuszami zgodzili na przewiezienie ich w niedzielę do ośrodka odwykowego. Jak ujawnili w tym samym miejscu przebywa jeszcze trzech bezdomnych, których nie było jednak w pustostanie.

-Bezdomni są poważnym problemem Mławy, jednakże instytucje samorządowe w tym mieście bagatelizują ten problem– powiedział Kamil Bazelak – Co więcej działalność charytatywna patrolu obywatelskiego spotyka się z wrogością urzędników. Największym zdeklarowanym wrogiem jest burmistrz Sławomir Kowalewski, o czym już wcześniej pisałem. Facet ma niewątpliwie dziwny system wartości. Liczy się dla niego tylko własna kariera polityczna, dlatego też wcześnie rozpoczął już agitację młodzieży wysyłając kartki z życzeniami każdemu 18 latkowi z Mławy, który miał właśnie urodziny. Liczy na ponowną reelekcję jako burmistrza. Słysząc o tym zacząłem się zastanawiać czy czasami nie jest on politykiem z obozu PO, gdyż idealnie wpasowuje się w polskie piekiełko, jakie funduje nam na co dzień rząd z Platformy Obywatelskiej. Tymczasem Grupa Zalewski Patrol mimo złego nastawienia władz miasta odnosi poważne sukcesy na wielu płaszczyznach swej działalności. W oficjalnych statystkach woluntariusze Zalewski Patrol pomogli 507 bezdomnym, 107 osobom uzależnionych od narkotyków. Dzięki żmudnej pracy Mariusza Zalewskiego i innych członków grupy 15 osób całkowicie zerwało z nałogiem narkotykowym, a 23 rzuciły picie alkoholu. Grupy patrolowe odnalazły 23 ciała bezdomnych, a także zwłoki 11 samobójców, których poszukiwano wraz z Policją na terenie Mławy i okolic. Odnaleziono 26 osób, które zaginęły i były poszukiwane przez rodziny na terenie całej Polski. Grupa Zalewski Patrol swoje akcje przeprowadzała na terenie 37 miast w całej Polsce, a także na terenie Niemiec.
Woluntariusze Zalewski Patrol z dużymi sukcesami walczą również z plagą nieletniej prostytucji, a także z procederem handlu ludźmi. Dzięki działaniom GZP udało się uwolnić 27 kobiet zmuszanych do prostytucji przez sutenerów. Grupa Zalewski Patrol w swoich akcjach ściśle współpracuje z mławską Policją, co niewątpliwie w dużym stopniu poprawia bezpieczeństwo mieszkańców w Mławie
– podsumował Kamil Bazelak.

« »