Wpisy z: Lipiec, 2005


31 lipca odbyły się międzynarodowe zawody w Ślesinie z cyklu European Strongest Man Championship”Zmagania Tytanów”. Zawody zgromadziły kilkutysięczną publiczność,która wyśmienicie bawiła się obserwując i dopingując siłaczy ,którzy zmagali się w kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Europy organizowanych przez Europejskie Centrum Sportów Siłowych i Strong Man.W szranki stanęli tym razem reprezentanci Polski,Łotwy,Anglii,Szkocji i Holandii.Na start stawiło się dwunastu zawodników. Rozegrano siedem ciężkich konkurencji w przeciągu trzech godzin a siłaczom zmagania utrudniał z pewnością piasek na plaży w który zapadali się niemalże po kostki w trakcie wykonywania konkurencji. Po siedmiu konkurencjach zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach.

1.Piotr Dybus 70 ptk
2.Mariusz Koniecki 60 ptk
3.Rolands Gulbis/Łotwa/ 57 ptk
4.Raymon Merckx/Holandia/ 48 ptk
5.Artur Patyk 45 ptk
6.Adam Townsed/Anglia/ 44ptk
7.Kamil Bazelak 42ptk
8.Waldemar Rafiński 40ptk
9.Guntars Kusins/Łotwa/ 40ptk
10.Wojciech Zaręba 39ptk
11.Raymond Christie/Szkocja/ 35ptk
12.Adam Małż 25 ptk

9 lipca 2005 roku odbyły się pierwsze międzynarodowe zawody zorganizowane przez ECSS.
Rywalizowali z sobą zawodnicy z Bułgarii, Polski, Łotwy, Estonii, Rosji, którzy startowali w następujących parach:

1. Juris Judko-Łotwa – Piotr Dybus „Ares”
2. Stoian Thodorchev -Bułgaria – Mariusz Koniecki „Gepard”
3.Ingus Kaktanieks-Łotwa – Artur Patyk „Alf”
4.Meelis Pungits-Estonia -. Adam Małż „Adams”
5.Guntars Kusins-Łotwa- Kamil Bazelak „Vanderlei”
6.Olieg Dudkin-Rosja – Waldemar Rafiński „Rafi”

Impreza transmitowana była na żywo przez telewizje POLSAT SPORT.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE ZAWODÓW:

1.Ingus Kaktanieks-50ptk
2.Artur Patyk-42,5 ptk
3.Piotr Dybus-40ptk
4.Stoian Thodorchew-38,5 ptk
5.Oleg Dudkin-37 ptk
6.Waldemar Rafiński-30ptk
7.Meelis Pungits-28,5 ptk
8.Adam Małż-28 ptk
9.Guntars Kusins-26,5 ptk
10.Mariusz Koniecki-26 ptk
11.Kamil Bazelak-25 ptk
12.Juris Judko-17 ptk

SPACER FARMERA 150KG WALIZKI I WRZUCANIE WORKÓW 120KG NA RAMPĘ
1.Meelis Pugints -26,76 sek
2.Ingus Kaktanieks- 27,20 sek
3.Stoian Thodorchew- 28,28 sek
4.Olieg Dudki -38,38 sek
5.Waldemar Rafiński -49,15 sek
6.Piotr Dybus -53,09 sek
7.Artur Patyk-56,62 sek
8.Guntars Kusins -69,86 sek
9.Juris Judko 1,43 min
10.Mariusz Koniecki-walizki 20 metrów-1,24 min
11.Kamil Bazelak- walizki 20 metrów-1,34 min
12.Adam Małż-walizki 2 metry

SPACER BUSZMENA I PRZERZUCANIE OPONY
1.Mariusz Koniecki-32,16 sek
2.Artur Patyk-38,24 sek
3. Ingus Kaktanieks- 42,93 sek
4.Kamil Bazelak-43,06 sek
5.Adam Małż- 51,63 sek
6.Piotr Dybus-52,94 sek
7.Meelis Pugints -57,33 sek
8.Waldemar Rafiński-spacer buszmena 20 metrów i 2 obroty oponą
9. Guntars Kusins -spacer buszmena 15 metrów
10.Olieg Dudkin-14,40 metrów spacer buszmena
11. Stoian Thodorchew- 11,10 metra spacer buszmena
12.Juris Judko-3,5 metra spacer buszmena

ZEGAR
1.Ingus Kaktanieks -820 stopni
2.Artur Patyk-670 stopni
3.Adam Małż- 660 stopni
4.Stoian Thodorchew-510 stopni
5.Piotr Dybus -450 stopni
6.Mariusz Konecki-440 stopni
7.Kamil Bazelak-420 stopni
8.Guntars Kusins-300 stopni
9.Waldemar Rafiński-180 stopni
10.Juris Judko-150 stopni
11.Olieg Dudki i Meelis Pugints-0 stopni

MARTWE CIĄGI
1.Olieg Dudkin-23 powt
2.Ingus Kaktanieks-22 powt
3.Stoian Thodorchew i Piotr Dybus -18 powt
4.Meelis Pungits-17 powt
5.Waldemar Rafiński-16 powt
6.Adam Małż-15 powt
7.Kamil Bazelak-14 powt
8.Juris Judko,Guntars Kusins,Artur Patyk-12 powt
9.Mariusz Koniecki-10 powt

WYCISKANIE BELEK
1.Artur Patyk i Olieg Dudkin -7 powt
2.Guntars Kusins i Piotr Dybus – 6 powt
3.Stoian Thodorchew- 4 powt
4.Ingus Kaktanieks,Juris Judko,Waldemar Rafiński- 3 powt
5.Kamil Bazelak,Adam Małż,Mariusz Konecki-1 powt
6.Meelis Pungits-0 powtórzeń

W wyniku omyłki przy naliczaniu punktów poszczególni zawodnicy z Baltic Team otrzymali kilka punktów więcej co jednak ostatecznie nie miało znaczącego wpływu na klasyfikację generalną.

Powered by ST.